Które banki pożyczą tylko na dowód?

2015-01-19 15:55:00

Jeszcze kilka lat temu kredyty na dowód bez zaświadczenia o zarobkach były powszechne. Jednak po zaostrzeniach rekomendacji T przez Komisję Nadzoru Finansowego tego rodzaju oferty zostały mocno ograniczone. Sprawdźmy, które banki w dalszym ciągu są w stanie pożyczyć tylko na dowód.

Obecnie kredyty na dowód to często specjalne oferty kierowane do stałych klientów banku. W takim wypadku instytucja finansowa doskonale zna swojego kredytobiorcę i bez problemu może ocenić ryzyko kredytowe, chociażby na podstawie uzyskiwanych przez niego wpływów pieniężnych na ROR. Nowi klienci mają mniejszą szansę, żeby pożyczyć pieniądze bez zaświadczenia o zarobkach, ale nie są bez szans.

Sprawdź też: Kredyt na oświadczenie czy na wyciąg - co opłaca się bardziej?

Prosty Kredyt na Oświadczenie w Getin Banku

Getin Noble Bank proponuje swoim klientom Prosty Kredyt na Oświadczenie. Bez skomplikowanych formalności można w jego ramach pożyczyć nawet 15 tysięcy złotych. Wystarczy dowód osobisty oraz oświadczenie o zarobkach. Kredyt można zaciągnąć maksymalnie na 48 miesięcy. Bank szczyci się przy tym podejmowaniem szybkich decyzji kredytowych, które najczęściej są wydawane w 1 dzień. Nie jest wymagana zgoda współmałżonka. Warunkiem jest jednak ukończenie 25 lat.

Pożyczka Ekspresowa w Banku Pekao

Bank Pekao proponuje posiadaczom rachunku typu Eurokonto z regularnymi wpływami Pożyczkę Ekspresową, tylko na dowód. Pieniądze można otrzymać nawet w 1 dzień, a dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z karencji w spłacie rat. Możemy tu pożyczyć maksymalnie 150 tysięcy złotych na 84 miesiące. Zapłacimy za to jednak aż 6% prowizji. Plusem oferty jest to, że bank nie wymaga ubezpieczenia. Oprocentowanie nominalne tej pożyczki to 12% w skali roku, a RRSO – 17,33% (wyliczenia dla pożyczki w wysokości 5000 zł i okresie spłaty 36 miesięcy).

Pożyczka Gotówkowa w ING Banku Śląskim

Również Pożyczkę Gotówkową w ING Banku Śląskim można otrzymać na sam dowód, jeżeli posiadamy w tym banku konto osobiste, na które przez ostatnie 3 miesiące wpływały dochody z tytułu umowy o pracę, emerytury, renty lub z kontraktów menedżerskich. Prowizja dla stałych klientów waha się od 0% do 6%, a oprocentowanie nominalne to 10,5% w skali roku. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokie oprocentowanie rzeczywiste, które, w zależności od opcji, waha się w przedziale 18-23% w skali roku.

Mini Ratka w PKO Banku Polskim

PKO BP oferuje swoją Mini Ratkę bez zaświadczeń również dla stałych klientów. Wystarczy dowód i wyciąg z rachunku osobistego z ostatnich 3 miesięcy. Można pożyczyć nawet 23 tysiące złotych, a decyzja kredytowa zostanie podjęta w 1 dzień. Dodatkowo możemy sami ustalić dzień spłaty raty. Złożenie wniosku może się odbyć przez Internet. RRSO pożyczki 5000 zł na 36 miesięcy to 26,22% w skali roku.

Sprawdź też: Czy przy kredytach na oświadczenie bank nie sprawdza pracodawcy?

Już tych kilka powyższych przykładów potwierdza, że banki nie zrezygnowały całkowicie z pożyczek na dowód, ale oferują je głównie stałym klientom.

 

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam