Banki premiują nauczycieli, rozdając tanie kredyty

2015-01-09 08:36:48

Co jakiś czas pojawiają się specjalne oferty kredytów dla wybranych grup zawodowych. Jest to dla banków dobry sposób, żeby zareklamować swój produkt, ale także skusić klientów na tanie kredyty. Sprawdźmy na przykładzie nauczycieli, jak banki premiują grupy zawodowe, rozdając atrakcyjne pożyczki.

Jeszcze kilka lat temu dość często można było znaleźć oferty banków skierowane do określonych grup zawodowych. Obecnie takie propozycje kredytowe pojawiają się już rzadziej i są przeważnie częścią większych akcji promocyjnych.

Na co może liczyć nauczyciel, jako osoba wykonująca zawód zaufania publicznego? Przede wszystkim banki proponują z reguły uproszczoną procedurę kredytową, obniżają marżę lub prowizję i oferują dłuższy okres kredytowania. Oczywiście, korzyści są w rzeczywistości różne i zależą od oferty danego banku. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom dla nauczycieli.

Neo Bank oferuje kredyt Specjalne Grupy Zawodowe. Nauczyciel może w przypadku tej oferty liczyć na minimum formalności i na szybką decyzję kredytową. Pożyczyć można do 255 550 tysięcy złotych na dowolny cel i spłacić pożyczkę nawet po 96 miesiącach. Nauczyciel może także uzyskać karencję w spłacie kapitału do roku i nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabezpieczeń, gdy pożycza kwotę do dziesięciokrotności swoich zarobków netto. Dodatkowo otrzyma niższe oprocentowanie od standardowego. Do wyboru są raty stałe lub malejące. Można również wybrać termin spłaty raty. Nauczyciel musi odwiedzić placówkę Neo Banku z dowodem tożsamości, a także z zaświadczeniem z zakładu pracy. Ostateczne warunki spłaty zależą od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy, ale oprocentowanie nominalne może wynieść 11% przy stałej stopie oprocentowania.

Credit Agricole proponuje Kredyt dla Wybranych Grup Zawodowych. Nauczyciel może w tym przypadku liczyć na niższe oprocentowanie w wysokości 8,99% w skali roku. Wystarczy, że przyniesie dokument potwierdzający pracę w zawodzie. Dodatkowo, gdy posiada lub otworzy w Credit Agricole konto osobiste, koszty kredytu zostaną obniżone. W ramach tej oferty pożyczyć można maksymalnie 120 tysięcy złotych na dowolny cel. Nauczyciel musi przynieść zaświadczenie o zarobkach, ale jeśli posiada w banku rachunek osobisty, na który wpływają środki od co najmniej pół roku, wystarczy samo oświadczenie o dochodach.

Meritum Bank przygotował specjalną ofertę kredytów dla pracowników budżetówki. Nauczyciel może liczyć tu na oprocentowanie już od 9,9% w skali roku, a także nie musi przedstawiać zaświadczenia o zarobkach. Zapłaci przy tym niższą prowizję – od 2,5%. Można pożyczyć nawet 200 tysięcy złotych na 10 lat. W placówce banku należy przedstawić jedynie dokument potwierdzający wykonywanie zawodu.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam