Otwierasz kancelarię prawną? Masz szansę na tańszy kredyt

2014-12-19 13:56:16

Młodzi prawnicy i adwokaci otwierający dopiero co swoje kancelarie mają szansę na bardzo atrakcyjne kredyty. Dzięki tanim pożyczkom dla przedstawicieli wolnych zawodów możliwe będzie poradzenie sobie z pierwszymi trudnościami wynikającymi z prowadzenia własnego biznesu.

Otwarcie kancelarii prawnej to duże wyzwanie. Młodzi adwokaci i prawnicy, którzy się na to decydują, często rzucają się na głęboką wodę. W takiej sytuacji bardzo pomocne są pieniądze – po to, aby pokryć wstępne koszty, rozruszać biznes etc.

Preferencyjny kredyt dla zawodu zaufania publicznego

Prawnicy i adwokaci należą do przedstawicieli zawodów zaufania publicznego. Wykonują wolny zawód i - tak jak architekci czy lekarze - mogą liczyć na preferencyjne traktowanie ze strony banków. To specjalne traktowanie wyraża się przede wszystkim w lepszych warunkach kredytowania. W sytuacji, gdy zwykły klient otrzyma standardową ofertę kredytową, prawnik otwierający kancelarię może liczyć na specjalne kredytowanie.

Mówiąc „specjalne kredytowanie”, mamy przede wszystkim na myśli niższe koszty. Zazwyczaj banki decydują się na obniżkę marży lub prowizji po to, aby ich produkt był bardziej atrakcyjny. Taka taktyka z perspektywy banku jest bardzo przemyślana. Wolny zawód taki jak prawnik to pewność dochodów na wysokim poziomie a także solidność niejako wpisana w samą specyfikę takiej profesji.

Otwieranie kancelarii z kredytem

Wnioskowanie o preferencyjny kredyt może w przypadku prawników być znakomitym pomysłem, jeśli planują otwarcie własnej kancelarii prawnej. Z pewnością własna kancelaria stanowi dużą inwestycję, nie tylko jeśli chodzi o nasz czas, ale również jeśli chodzi o środki finansowe. Wynajęcie albo wykupienie lokalu kosztuje. Do tego dochodzą koszty wyposażenia i zadbania o to, aby miejsce w którym przyjmujemy interesantów wyglądało profesjonalnie i z klasą. Chcąc uzyskać taki efekt, nie wolno oszczędzać. W tej sytuacji kredyt wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Prawnicy mogą wziąć np. kredytów gotówkowy z zabezpieczeniem. Mogą także wziąć kredyt hipoteczny. Wszystko zależy tutaj od naszych planów jak również strategii działania.

Konkludując, prawnicy, którzy myślą o pracy na swoim, mają niepowtarzalną okazję kredytowania na preferencyjnych warunkach. Warto ją wykorzystać, gdyż daje ona spore korzyści.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam