Zacznij działalność gospodarczą na tani kredyt

2014-12-30 14:29:49

Wielu osobom, posiadającym ciekawy pomysł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, brakuje funduszy, które pozwoliłyby postawić pierwsze kroki na rynku. Rozwiązaniem może być tani kredyt.

Odpowiedni budżet na start to problem wielu ludzi, którzy posiadają pomysł, wizję jego realizacji i znaleźli niszę na rynku, którą warto wypełnić. Choć wiele osób powie nam w takiej sytuacji, że to właśnie pomysł jest najważniejszy, to nie będzie to teza, która oddaje całą prawdę.

Poza pomysłem, który oczywiście ma niebagatelny udział w ewentualnym sukcesie gospodarczym, podstawową i kluczową kwestią jest zaangażowanie w jego realizację. Duża determinacja pozwoli nam np. rozwiązać problemy finansowe, szczególnie dlatego, że wbrew w obiegowej opinii nawet młoda firma może zdobyć atrakcyjny kredyt bankowy.

Trudne początki

Pobieżna analiza ofert kredytów bankowych dla firm szybko ujawni nam pewną prawidłowość. Banki chętnie pożyczają pieniądze przedsiębiorcom i to na bardzo korzystnych warunkach, jednak wymagają w zamian doskonalej kondycji finansowej firmy i określonego stażu na rynku, który dla początkujących przedsiębiorców jest barierą nie do przejścia. Jeśli jednak nieco zagłębimy się w te oferty, szybko znajdziemy instytucje, które chętnie wspierają także młode firmy, które dopiero wchodzą na rynek. W tej kwestii mamy nawet pewien wybór, który korzystnie odbija się na proponowanych nam warunkach.

Gdzie szukać wsparcia?

W pierwszej kolejności warto wybrać się do banków, które specjalizują się w obsłudze klientów biznesowych. Oferują one bardzo często produkty, którą łączą rozwiązania kredytowe z dotacjami rządowymi lub unijnymi. Wśród tych banków należy wymienić w pierwszej kolejności Idea Bank czy BIZ Bank.

Atrakcyjne kredyty, bez minimalnego stażu firmy, wymaganego do rozpoczęcia negocjacji, znajdziemy też w dużych instytucjach finansowych, takich jak PKO Bank Polski czy ING Bank Śląski. W pierwszym przypadku mówimy o finansowaniu sektora MSP, w drugim natomiast o linii kredytowej na START dla Przedsiębiorców. Dodatkowo mBank i PKO BP oferują dopuszczalne saldo debetowe także dla początkujących firm.

Duża determinacja i szczera chęć do osiągnięcia sukcesu może nam bardzo pomóc, jeśli chcemy otworzyć własny biznes, tym bardziej że tanie kredyty na rozpoczęcie działalności nie są niczym nieosiągalnym.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam