Ile kosztuje Skoda Octavia w kredycie?

2015-02-06 09:37:16

Początek roku to intensywna wyprzedaż modeli samochodów z poprzedniego rocznika u wszystkich dealerów. Nie inaczej jest w salonach Skody Sprawdźmy, ile obecnie kosztuje Octavia w kredycie.

Nową Skodę Octavię możemy sfinansować poprzez 3 rodzaje kredytów, jakie oferują dealerzy tej marki. Mamy tu do dyspozycji Kredyt Niskich Rat, Kredyt 3,99% i Kredyt 0%. Sprawdźmy, ile będzie nas kosztowała Skoda Ovtavia z rocznika 2014 w wersji Active w każdym z tych rozwiązań kredytowych.

Kredyt Niskich Rat

W Kredycie Niskich Rat nie musimy posiadać żadnego wkładu własnego na zakup samochodu, a pożyczonymi środkami możemy również sfinansować ubezpieczenia komunikacyjne. Oprocentowanie nominalne wynosi w tym przypadku 3,99% w skali roku. Będziemy musieli zapłacić prowizję w wysokości 5%, a także wykupić pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczenie na życie oraz od utraty pracy.

Kredyt możemy zaciągnąć na 3 lub 4 lata. Po tym okresie można spłacić jednorazowo pozostałą wartość auta lub oddać tę kwotę w ratach. Można również przekazać samochód do salonu i zakupić nowa Skodę w tym samym kredycie.

Octavia Active w wyprzedaży 2014 roku kosztuje 60 400 zł. Załóżmy, że chcemy kupić ten samochód na 48 rat z wkładem własnym 5% z limitem przebiegu 2000 km na rok. Rata miesięczna, jaką przyjdzie nam zapłacić to 972 zł, a koszt rocznego ubezpieczenia komunikacyjnego to 1900 zł i jest ono wliczane w raty.

Kredyt 3,99%

W Kredycie 3,99% również nie trzeba posiadać wkładu własnego na samochód. Tym razem możemy skredytować auto na okres od 1 do 7 lat z oprocentowaniem nominalnym 3,99% w skali roku. Również tutaj prowizja wynosi 5% i wliczana jest w ratę kredytu. By skorzystać z oferty, musimy wykupić pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW, Assistance), a także ubezpieczenie na życie Life. Kupując naszą Octavię z wkładem własnym 18 462 zł, przy rozłożeniu rat na 5 lat, zapłacimy ratę miesięczną 913 zł.

Kredyt 0%

Kredyt 0% to dobre rozwiązanie, jeśli dysponujemy wkładem własnym w wysokości 50% ceny pojazdu. Tym razem można zaciągnąć zobowiązanie na 3 lata ze wspomnianym oprocentowaniem nominalnym 0%. W  przypadku również tej opcji kredytowej czeka na nas prowizja w wysokości 5% oraz obowiązek wykupienia pakietu ubezpieczeniowego, także ubezpieczenia na życie. W tym wypadku zapłacimy co miesiąc 951 zł przez 3 lata.

Skoda nie wprowadza żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o kredytowanie poszczególnych modeli swoich samochodów, co oznacza, że właściwie w każdym wypadku można skorzystać z jednej z wymienionych powyżej opcji kredytowych.

Emilia Kasińska