Jak spać spokojnie, czyli które ubezpieczenia warto wykupić?

2014-12-18 10:50:56

Niestety wypadki i nieszczęśliwe zdarzenia przydarzają się każdemu z nas. Niektórych nieprzyjemnych sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie uniknąć, ale możemy w pewien sposób się przed nimi zabezpieczyć. W jaki sposób? Najlepiej wykorzystać ubezpieczenia.

Odpowiednim zabezpieczeniem przyszłości każdego z nas będą na pewno polisy, które pozwolą nam spać spokojnie i nie martwić się o konkretne zagrożenia. Ubezpieczyciele oferują szeroką gamę ubezpieczeń. Tak naprawdę można w obecnych czasach ubezpieczyć niemal wszystko, ale jak tu nie zagubić się wśród tylu różnych ofert?

Ubezpieczenia NNW dla każdego

Kupując samochód, musimy go ubezpieczyć, kupując mieszkanie lub budując dom, też go ubezpieczamy. Zabezpieczamy wiele materialnych przedmiotów, ale często zapominamy o nas samych. Bardzo ważnym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie to jest skierowane dla każdego: osób pracujących,bezrobotnych, uczących się, sportowców etc. Ochrona przez nie zapewniana opiera się na wypłaceniu przez ubezpieczyciela odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu. Wysokość uszczerbku na zdrowiu orzeka się procentowo według specjalnych tabel, czynność tę wykonuje lekarz, do którego zwrócimy się po pomoc.

Polisy tego typu chronią również rodzinę ubezpieczonego w przypadku jego śmierci wskutek wypadku, zapewniając świadczenie - zwykle w wysokości 100% sumy ubezpieczenia. Niestety przy ubezpieczeniu NNW często nie otrzymamy rekompensaty za nieskomplikowane złamanie ręki lub skręcenie nogi.

Ubezpieczenie komunikacyjne, domu i mieszkania

Jeśli zabezpieczyliśmy siebie i swoich bliskich od wypadków, to możemy pomyśleć o ochronie swojego majątku.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest bardzo popularne, ponieważ jest dużym zabezpieczeniem. Na takim ubezpieczeniu nie należy oszczędzać. Najlepiej wybrać maksymalny zakres ryzyka, od którego chroni polisa.

Drugim typem ubezpieczeń, które są niezbędne w codziennym życiu kierowcy, są ubezpieczenia komunikacyjne, czyli obowiązkowe OC i dobrowolne AC. Ubezpieczenia te zwracają nam (AC) i innym uczestnikom kolizji drogowych (OC) koszty naprawy pojazdu czy wypłacają świadczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu doznanego podczas wypadku czy kolizji drogowej.

Ilona Maciejuk