Gdzie zapłacisz najmniej za pożyczkę na 10 tys. zł: grudzień 2014

2014-12-12 12:01:54

Grudzień to miesiąc, gdy zaciąga się dużo kredytów. Ich cel jest różny, od sfinansowania świąt i prezentów, po zagraniczne wyjazdy w czasie urlopu zimowego. Chcąc ułatwić czytelnikom najlepszy wybór bankowych produktów, Comperia.pl sprawdziła, gdzie zapłacimy najmniej za pożyczkę na 10 tys. zł.

Przyjęliśmy założenie, że pożyczamy 10 tys. zł na 60 miesięcy. Ranking pokazuje, gdzie zapłacimy najniższą ratę i gdzie w konsekwencji oddamy najmniej po 5 latach spłaty - z uwzględnieniem najniższej rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania.

Nasze zestawienie otwiera Eurobank i jego Tani Kredyt z Kontem. Pożyczając 10 tys. zł, po 60 miesiącach oddamy w sumie 12 513,39 zł, co daje nam miesięczną ratę w wysokości 208,56 zł. Niestety bank pobiera prowizję w wysokości 3,10%, czyli w naszym przypadku będzie to 310 zł, ale za to nie musimy wykupować ubezpieczenia. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 7,9% w skali roku, a RRSO – 9,62%. Korzystając z tego kredytu, otrzymujemy możliwość miesięcznej przerwy w spłacaniu rat każdego roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że oferta jest dostępna, jak sama nazwa wskazuje, dla klientów Eurobanku, którzy posiadają tu konto (lub na nie się zdecydują), na które wpływa co miesiąc wynagrodzenie.

Nieco więcej przyjdzie nam oddać w Banku Pocztowym. Pożyczając 10 tys. zł w ofercie Kredyt Gotówkowy Raz Dwa (dla wybranych zakładów pracy), oddamy 12 745,27 zł, płacąc miesięczną ratę w wysokości 212,42 zł. Dużym atutem jest to, że bank zrezygnował w tym produkcie z prowizji, a ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Musimy liczyć się tutaj z oprocentowaniem nominalnym 9,99% w skali roku, a w konsekwencji z RRSO 10,5%. Bez problemu możemy także spłacić wcześniej pożyczkę.

Na trzecim miejscu uplasował się Deutsche Bank z Kredytem Gotówkowym Taniej Być Nie Może. Za 10 tys. zł oddamy tu 12 771,11 zł z miesięczną ratą 212,85 zł. Jednorazowo zapłacimy 5% prowizji doliczanej do kwoty kredytu. W tym wypadku bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia. Oprocentowanie nominalne jest niższe niż w Banku Pocztowym i wynosi 7,99% w skali roku (promocja z obniżonym oprocentowaniem), ale za to RRSO jest trochę wyższe, bo 7,6%. Jednak klienci, którzy chcieliby skorzystać z tej oferty, muszą zarabiać, co najmniej, 3 tys. zł miesięcznie, posiadając umowę o pracę lub prowadząc działalność gospodarczą.

Emilia Kasińska