Gdzie zaciągnąć kredyt hipoteczny bez prowizji?

2014-12-09 12:38:27

Często kredyt hipoteczny to jedyny sposób, żeby zdobyć upragnione mieszkanie lub dom. Jeśli już się zdecydujemy na taki sposób finansowania zakupu nieruchomości, warto wybrać ofertę z najmniejszymi ogólnymi kosztami kredytu, na które ma wpływ m.in. prowizja. Sprawdźmy zatem, gdzie zaciągnąć kredyt bez prowizji.

W niektórych bankach trzeba zapłacić nawet 5% prowizji od kredytu hipotecznego. Wychodzi z tego niemała suma, jeśli wziąć pod uwagę przeciętną wysokość pobieranej kwoty, zwykle ok 300 tys. złotych. Prowizja ma wpływ na ogólne koszty kredytu. Im niższa, tym tańszy kredyt. Sprawdź, gdzie można liczyć na kredyt hipoteczny bez prowizji.

Nie zapłacimy prowizji w ofercie pakietowej Pocztowego Kredytu Mieszkaniowego Banku Pocztowego. Niestety, żeby prowizja wynosiła 0 zł, wnioskodawca powinien spełnić warunek. Najpierw musi założyć w Banku Pocztowym ROR, na który co miesiąc musi wpływać min. 2500 zł, zaopatrzyć się w kartę debetową lub kredytową z miesięcznym obrotem minimum 500 zł. Musi także zdecydować się na kupienie ubezpieczenia nieruchomości z oferty banku i ubezpieczenia na życie. Jeśli nie spełni któregoś z tych warunków, prowizja wyniesie 3,5%.

Koszt wyceny nieruchomości w tej ofercie kształtuje się w przedziale od 474 zł do 887 zł - w zależności od jej rodzaju. Oprocentowanie nominalne wynosi 3,36% w skali roku, z marżą 1,30%. RRSO tego kredytu to 3,44%. Możemy wcześniej spłacić kredyt bez dodatkowych kosztów, jak również uzyskać 36 miesięcy karencji w spłacie zobowiązania. 30% kwoty kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kolejnym rozwiązaniem jest Kredyt z Prowizją 0% w Deutsche Banku. Jednak także tutaj trzeba wykupić dodatkowe produkty, żeby uniknąć płacenia prowizji, która standardowo wynosi 2%. Gdy jednak posiadamy Pakiet Ubezpieczeniowy, rachunek osobisty oraz kartę kredytową albo Pakiet Inwestycyjny w Deutsche Bank, prowizja wyniesie 0%.

Tutaj również możemy przeznaczyć 30% kredytu na dowolny cel, a oprocentowanie nominalne wynosi 3,45% w skali roku z marżą 1,39%. RRSO kredytu to 3,53%.

Kolejny kredyt bez prowizji to Własny Kąt Hipoteczny PKO Banku Polskiego. Tradycyjnie już brak prowizji okupimy posiadaniem dodatkowych produktów, jak ROR i karta kredytowa oraz ubezpieczenie od utraty pracy i hospitalizacji.

Tym razem 25% kredytu możemy wykorzystać na dowolny cel, a raz w roku możemy zafundować sobie miesięczne wakacje od spłacania raty. Oprocentowanie nominalne wynosi tu 3,57%, ale marżę można negocjować (standardowo wynosi 1,51%). RRSO to 3.63%.

Jak widać, można znaleźć oferty bez prowizji, ale często będzie to wymagało skorzystania z dodatkowych produktów banku.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam