Porównujemy konta osobiste w T-Mobile UB, Plus Banku i Orange Finanse

2015-02-06 10:58:25

Sprawdźmy, jak prezentują się oferty kont osobistych w trzech bankach, które wyewoluowały z firm telekomunikacyjnych. Mowa o: T-Mobile Usługach Bankowych, Plus Banku i Orange Finanse.

Dla wszystkich zainteresowanych ofertą banków-telekomów przedstawiamy, co mają one do zaproponowania w zakresie kont osobistych dla klientów indywidualnych.

T-Mobile UB

W ramach T-Mobile Konta klienci nie płacą prawie za nic - darmowe są: prowadzenie konta, internetowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatnych jest nawet 10 przelewów ekspresowych w miesiącu.

Dodatkowo bank stosuje bardzo wysokie oprocentowanie dla środków zgromadzonych na rachunku w postaci 3% w skali roku dla kwot do 5 000 zł, a 0,1% dla nadwyżki ponad 5 000 zł. Warto podkreślić, że 3% to więcej niż średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych, oferta jest więc nie do przebicia. Warunkiem dla korzystania z tak wysokiego oprocentowania jest przelewanie na ROR wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium. Odsetki w wymienionej wysokości są naliczane dla kont otwartych od 1 maja 201 roku.

Orange Finanse

Orange Finanse w ramach Konta Osobistego pobiera od swoich klientów prowizję w wysokości 5 zł za korzystanie z bankomatów. Uiszczają ją od osoby, które choć raz w miesiącu skorzystały z bankomatu i jednocześnie mniej niż pięć razy zapłaciły kartą w sklepie. Jeśli jednak spełnią warunek, nie zapłacą za pobieranie gotówki z bankomatów nic.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego banku, tak i w Orange Finanse nie ma opłaty za prowadzenie konta i przelewy wewnętrzne i zewnętrzne internetowe.

Plus Bank

W ofercie Plus Banku godne uwagi są dwa typy rachunków osobistych: Konto Plus i Konto Lider. Choć w przypadku tego pierwszego bank proponuje konto za 0 zł, pobiera od klientów opłatę w wysokości 6 zł miesięcznie za używanie karty. Z opłaty zwolnione są te osoby, na których konto wpływa miesięcznie min. 1000 zł, a miesięcznie wydają bezgotówkowo kartą debetową min. 500 zł. Konto Lider jest natomiast darmowe pod warunkiem dokonania co miesiąc płatności bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł - w przeciwnym razie za obsługę konta i karty zostaną pobrane opłaty po 2 zł miesięcznie.

W każdym z wymienionych banków klienci mogą skorzystać z darmowych przelewów. W T-Mobile dodatkowym atutem są przelewy ekspresowe za 0 zł.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam