Aktywne korzystanie z konta obniża opłaty

2015-01-08 14:32:01

Aktywne korzystanie z konta osobistego często pozwala na uniknięcie konieczności płacenia opłat związanych z rachunkiem. Czasem można na tym jeszcze dodatkowo zarobić.

W ofercie bankowej są różne rodzaje kont, więc każdy decydujący się na założenie rachunku bankowego z pewnością znajdzie odpowiednie. Istnieją między innymi konta, w których przypadki banki nie tylko zwalniają z opłat za prowadzenie rachunków, ale może również pozwalają wiele zyskać. Wszystko pod warunkiem aktywnego korzystania z ROR-u.

Banki mają w swojej ofercie wiele promocji, rabatów i upustów dla klientów aktywnie korzystających z kont osobistych oraz kart płatniczych. Dla wielu konsumentów nie wystarczy już, by ROR-y były darmowe, ale najlepiej, jakby jeszcze zarabiały. By jednak móc na to liczyć, zwykle użytkownicy kont zobowiązani są do dokonania określonej liczby bądź wartości operacji bezgotówkowych na koncie poprzez korzystanie z kart płatniczych banku.

Przykładowo w mBank pobiera opłatę za użytkowanie karty debetowej do konta w wysokości 4 zł miesięcznie. Z kosztu tego zwolnieni będą jednak klienci, którzy w danym okresie rozliczeniowym przeprowadzą transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 100 zł. W przypadku iKonta w BNP Paribas opłata miesięczna za jego użytkowanie wynosi 9 zł, ale nie zostanie pobrana, jeśli miesięczne wpływy na ROR wyniosą minimum 1000 zł. Podobne wymogi występują w wielu bankach.

Dodajmy, że dla banku ważnym klientem jest klient lojalny – ten, który przelewa swoje wynagrodzenia oraz dodatkowe przychody na konto osobiste i aktywnie korzysta z kart płatniczych, a w przyszłości także i innych produktów finansowych banku. To właśnie ci, aktywni klienci mogą w swoich bankach liczyć na niższe opłaty, niższe oprocentowanie kredytów i korzystniejsze lokaty bankowe.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam