Szukam kredytu na zakup mieszkania

2014-11-27 16:15:03

Wymarzone mieszkanie może być w zasięgu ręki, dzięki kredytom hipotecznym i rządowemu programowi Mieszkanie dla Młodych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę kredytową banku, warto poszukać najlepszej propozycji, w czym pomocne mogą być porównywarki finansowe.

Jeśli myślimy o zakupie mieszkania na kredyt, warto się pospieszyć i załatwić odpowiednie formalności jeszcze przed końcem roku. Obecnie obowiązkowy wkład własny wynosi 5%, ale od stycznia 2015 roku będzie to już 10%. Comperia.pl sprawdziła, gdzie w listopadzie znajdziemy najlepsze kredyty hipoteczne na zakup mieszkania.

Jak wynika z odczytów porównywarki, kredyt o najniższej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO) znajdziemy w Banku Pocztowym w ofercie pakietowej Pocztowy Kredyt Mieszkaniowy. Będzie to 3,44% w ofercie z marżą 1,30%. Bank nie wymaga ubezpieczania kredytu. Za wycenę lokalu zapłacimy od 474 z do 887 zł, w zależności od rodzaju nieruchomości.

Kredyt w Banku Pocztowym możemy bez problemu wcześniej spłacić bez żadnych kosztów, a dodatkowo mamy możliwość uzyskania 36 miesięcy karencji w spłacie kredytu, a 30% pożyczanego kapitału możemy przeznaczyć na dowolny cel. Musimy jednak wykupić ubezpieczenie niskiego wkładu, jeśli będzie on niższy niż 20 proc. Nie zapłacimy prowizji i uzyskamy niską marżę, gdy spełnimy dodatkowe warunki, m.in. zdecydujemy się na rachunek osobisty z minimalnym wpływem 2,5 tys. zł, kartę debetową, którą będziemy wykazywać obroty na kwotę min. 500 zł lub wykupimy ubezpieczenie nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania to 35 lat.

Nieco wyższe RRSO, bo 3,5%, znajdziemy w Deutsche Banku w Kredycie z Prowizją 0%. Możemy za to liczyć na szybką decyzję kredytową. Oprocentowanie nominalne wynosi w tym przypadku 3,53% w skali roku (w tym marża 1,59%). Zapłacimy za ubezpieczenie niskiego wkładu, ale nie musimy ubezpieczać kredytu. Przez pierwsze 5 lat kredytu, gdybyśmy chcieli go wcześniej spłacić, zapłacimy prowizję w wysokości 2%.

Podobnie jak w Banku Pocztowym, również w Deutsche Banku możemy przeznaczyć 30% kredytu na dowolny cel. Niestety musimy wykupić dodatkowe produkty banku, ale gdy posiadamy Pakiet Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny, przez pierwszy rok kredytowania możemy liczyć na marżę w wysokości 1,1%.

Interesującą propozycję znajdziemy w PKO BP. Mowa o kredycie Własny Kąt Hipoteczny, z RRSO na poziomie 3,63%, z marżą 2,12%. Jednak żeby móc liczyć na taką marżę, musimy wykupić dodatkowe produkty, np. rachunek osobisty, kartę kredytową lub ubezpieczenie na życie.

PKO BP proponuje ciekawe rozwiązanie w postaci wakacji kredytowych, czyli możliwości niezapłacenia raty raz w roku w jednym miesiącu. Dodatkowo środki z kredytu można także przeznaczyć na sfinansowanie opłat związanych z transakcją. 25% kredytu możemy wydać na dowolny cel. 

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam