Przed zakupami świątecznymi sprawdź rabaty w koncie

2014-12-22 10:35:41

Okres przedświąteczny najczęściej kojarzy się z szaleństwem zakupowym. Każdego roku Polacy wydają ogromne pieniądze na wigilijną kolację i na prezenty. Wielu z nich jednak nie wie, że dzięki posiadanemu w banku kontu i karcie płatniczej, może uzyskać dodatkowe rabaty w sklepach. Sprawdźmy, na co można liczyć.

Coraz częściej banki prześcigają się w dodatkowych produktach i ofertach, zachęcając klientów do skorzystania z ich propozycji finansowych. Niewiele osób wie, zapewne, że niejedna instytucja finansowa proponuje także rozbudowane programy rabatowe dla posiadaczy kont oraz kart debetowych i kredytowych. Warto to wykorzystać szczególnie przed świętami. To dobry sposób, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Warto podkreślić, że banki konkurują już ze sobą nie tylko na produkty finansowe, ale także na specjalne programy rabatowe. Te ostatnie często są bonusem za skorzystanie z oferty konta lub karty płatniczej.

Niektóre z tych programów są godne uwagi ze względu na ilość sklepów w nich uczestniczących i ilość dostępnych produktów. Niejednokrotnie możemy również dostać upusty w hotelach albo wynajmie samochodów. Comperia.pl przyjrzała się kilku największym programom rabatowym proponowanym przez banki.

W pierwszej kolejności wspomnijmy o Galerii Rabatów Banku Pekao. Na dedykowanej programowi stronie internetowej klienci banku znajdą ponad pół tysiąca różnych kuponów rabatowych i zniżek. W programie Pekao uczestniczy ponad 222 sklepów internetowych, a także blisko 380 stacjonarnych placówek handlowych. Dokładny ich spis znajdziemy na stronie banku. Z Galerii Rabatów może skorzystać każdy klient, który posiada kartę płatniczą Banku Pekao (również debetową do Eurokonta) i każdy, kto korzysta z bankowości elektronicznej Pekao24 lub z płatności mobilnych PeoPay.

Także klienci Banku Zachodniego WBK mogą skorzystać z programu rabatowego, gdy dokonują płatności kartą lub robią zakupy w Internecie i płacą za nie Przelewem24. W zakresie rabatów bank współpracuje zarówno ze sklepami stacjonarnymi, jaki również internetowymi. Promocje można znaleźć na stronie banku, wykorzystując do tego wyszukiwarkę.

Program rabatowy mBanku to ponad 3 tysiące punktów partnerskich. Wśród nich są sklepy, restauracje i hotele. Również sklepy internetowe współpracują w tym zakresie z mBankiem. Procedura jest prosta. W partnerskich sklepach trzeba przed zakupem poinformować, że płaci się kartą mBanku i w ten sposób można otrzymać zniżkę.

Credit Agricole szczyci się, że jego program rabatowy jest największy w Polsce i obejmuje zarówno sklepy ogólnopolskich sieci handlowych, jak i lokalnie działające punkty handlowe. Można tam znaleźć wiele różnych akcji sezonowych, również przed świętami. Z rabatów może skorzystać każdy, kto płaci za zakupy kartą płatniczą Credit Agricole. W czasie transakcji cena jest pomniejszana o przysługującą w programie zniżkę.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam