Na czym polega assistance domowe?

2015-03-02 16:19:14

Usługa assistance jest znana szczególnie jako dodatek do ubezpieczeń motoryzacyjnych, jednak ma także zastosowanie w ubezpieczeniach domowych. W jaki sposób można na niej skorzystać?

Ubezpieczenie assistance dla domu to szereg usług na wypadek różnego typu sytuacji losowych. Zakres świadczenia może być różny - w zależności od oferty ubezpieczyciela, ale generalnie w skład oferty zazwyczaj wchodzą opcje:

  • Interwencja fachowca w domu w losowych sytuacjach. Jeśli zdarzy się niespodziewana awaria, pęknie pion wodny, zaleje nam piwnicę, grad wybije okno dachowe, na miejsce przyjedzie adekwatny fachowiec, by się tym zająć. Dla beneficjentów ubezpieczenia może zostać zapewniony pobyt w hotelu i transport, jeśli obiekt podlegający ubezpieczeniu nie nadaje się do zamieszkania.
  • Wizyta lekarska i medyczne interwencje. Jeżeli na skutek nieszczęśliwego wypadku w domu doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu. Zapewniona może być opieka lekarska, pielęgniarska i opiekuńcza. Niektóre ubezpieczenia zapewniają także wizytę lekarza internisty określoną ilość razy w roku.
  • Organizacja pomocy w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego z powodu nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej dotyczy zapewnienia opieki nad dziećmi lub zwierzętami domowymi.
  • Udzielanie informacji na temat najbliższych placówek medycznych, aptek, służb użyteczności publicznej i usługodawców technicznych.

Ubezpieczenie assistance domowe zazwyczaj towarzyszy ubezpieczeniu domu lub mieszkania. Korzysta się z niego poprzez kontakt z infolinią i zgłoszenie problemu do dyspozytora. Usługi tego typu mogą zdecydowanie ułatwić nam życie w trudnych sytuacjach losowych. Organizacja opieki nad dzieckiem, gdy mieliśmy wypadek lub pomoc w sytuacji kryzysowej (zalanie, pożar) zdejmie z naszych barków część obowiązków.

Assistance domowe może mieć bardzo zróżnicowany zakres, warto porównać kilka ofert i wybrać najlepszą w swojej cenie.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam