Stały czy nowy klient - kto ma większe szanse na tańszy kredyt?

2014-11-21 17:24:36

Różne są oferty kredytowe i różne typy kredytów. Kto ma większe szanse na tańszy kredyt - stały czy może nowy klient bankowy?

Nie można decydować się na kredyt w pierwszym lepszym banku, ponieważ możemy trafić na niekorzystne warunki. Niezbędna jest dogłębna analiza ofert kredytowych i wybór kredytu odpowiedniego do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości, a nie jest to takie proste. Co należy zrobić, aby trafić na ten najkorzystniejszy i najtańszy dla nas kredyt? Oferta jest bogata i zróżnicowana. Comperia.pl radzi, aby zacząć analizę ofert od sprawdzenia propozycji banku, w którym mamy założone konto osobiste. Wiele banków bowiem swoim stałym klientom proponuje niższe oprocentowanie oraz korzystniejsze warunki kredytu i późniejszej spłaty zadłużenia.

Sprawdź też: Kredyt na oświadczenie czy na wyciąg - co opłaca się bardziej?

Czy nowi klienci mają zawsze gorsze warunki kredytowania? Różnie z tym bywa. Nie należy zakładać, że nie znajdziemy korzystniejszych ofert kredytowych w innych bankach, dlatego lepiej nie kończyć poszukiwania najkorzystniejszych kredytów na ofertach banków macierzystych. Nowi klienci na pewno mogą liczyć na korzystniejsze lokaty bankowe niż stali klienci, bowiem bankom zależy na przyciągnięciu jak największej liczby klientów na rynek lokat bankowych. I często im się to udaje, mimo iż oprocentowanie lokat nie jest korzystne. Podobnie bywa w przypadku kredytów gotówkowych.

Comperia.pl podkreśla, że kredyt należy dopasować do potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości klienta, bez względu na to, czy jest się nowym, czy stałym klientem. Generalnie jednak stały klient, który ma w banku założone konto osobiste lub nawet oszczędnościowe, ma tam karty płatnicze i tam obraca swoimi pieniędzmi, może liczyć na korzystniejsze warunki. Dlaczego? Bank doskonale orientuje się w sytuacji finansowej swojego klienta, a z kolei klient pozostawia w tym banku określone pieniądze.

Sprawdź też: Który kredyt tańszy - z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?

Banki taką już mają politykę na przyciągniecie do siebie jak największej liczby klientów, a ci później mogą liczyć na określone przywileje. Jeżeli klient ma stałe dochody, rozlicza się w terminie z przyznanego mu debetu, korzysta z kart płatniczych, to bank pozytywne go przyjmuje jako wiarygodnego klienta. Stały klient zawsze może w swym banku liczyć na dogodniejsze warunki korzystania z produktów oraz usług bankowych.

Ilona Maciejuk