Zasady przenoszenia aplikacji Android na kartę pamięci

2014-12-11 08:06:18

Umiejętność przenoszenia aplikacji na kartę pamięci przyda się w niejednej sytuacji, gdy będziemy musieli szybko zrobić miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu, z którego korzystamy. Sprawdź, jak to zrobić w przypadku telefonu z systemem operacyjnym Android.

Coraz więcej osób korzysta z aplikacji w swoich telefonach. Aplikacje są wygodne, praktyczne i bardzo ułatwiają życie. Niestety zajmują całkiem sporo miejsca w pamięci telefonu. Z racji tego, że jest ona ograniczona, nierzadko niezbędne jest przeniesienie aplikacji do zewnętrznej karty pamięci. Dobrze jest już na wstępie o tym pamiętać i kupić sporą kartę pamięci, nawet jeśli mamy najnowszy smartfon.

Przenoszenie ręczne

Jeśli posiadamy w telefonie system operacyjny Android, aplikacje na kartę pamięci możemy przenieść w prosty sposób ręcznie. Najpierw sprawdzamy, ile posiadamy na karcie wolnej pamięci, po czym włączamy Managera Aplikacji w naszym systemie operacyjnym. Jest to centrum dowodzenia aplikacjami, które pozwoli nam na szybkiej przerzucenie ich na kartę.

W Managerze znajdziemy informacje na temat aktualnie posiadanych, pobranych, a także używanych aplikacji. Mamy tam także informacje o tym, jakie aplikacje znajdują się w tej chwili na karcie pamięci.

Aby przenieść daną aplikację, wchodzimy do jej szczegółowego opisu i wybieramy przycisk „przenieś na kartę pamięci” lub podobny. Ta prosta operacja wystarczy, aby zwolnić trochę miejsca w pamięci telefonu bez jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu naszego smartfona.

Przenoszenie aplikacji z AppmgrIII

Aplikacje na kartę pamięci możemy przenosić również z pomocą (sic!) specjalnej aplikacji. Jest ona prosta w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca. Ta aplikacja ma intuicyjny interfejs i już na samym wstępie informuje nas o tym, które aplikacje możemy przenieść (ruchome), a których nie da się przegrać (nieruchome). To jednak nie wszystko!

AppmgrIII ma opcję sortowania aplikacji według ich wielkości. Dzięki temu możemy przenieść na kartę tylko te aplikacje, które są najbardziej pamięciożerne. Co więcej, ta aplikacja daje nam możność przenoszenia kilku aplikacji naraz. Dzięki temu znacznie możemy ograniczyć czas związany z porządkami na naszym telefonie.

Przenoszenie aplikacji z pamięci telefonu do karty pamięci nie jest procesem skomplikowanym. Możemy to zrobić z poziomu Managera Aplikacji lub z wykorzystaniem AppmgrIII. Nieważne, jaki sposób wybierzemy, oczyszczenie pamięci będzie dobre dla naszego telefonu, pozwalając na przyspieszenie działania urządzenia.

Arkadiusz Wojciechowski