Jak wziąć kredyt w Play na kartę? Kod aktywacji

2014-11-21 17:54:44

Brak środków na koncie to duży problem. Na szczęście sieć Play przygotowała rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu – jest nim Kredyt w Play. Sprawdź kod aktywacji kredytu w Play na kartę.

Brak środków na koncie telefonicznym to źródło sporych problemów. Co, jeśli będziemy musieli gdzieś zadzwonić? A jeśli wypadnie nam coś ważnego, a my pozostaniemy bez kontaktu z innymi? To właśnie takich sytuacji chcemy się wystrzegać. W przypadku klientów Play można ich uniknąć z pomocą ciekawego rozwiązania, jakim jest kredyt.

Jak działa kredyt w Play?

Kredyt w Play to opcja skierowana do osób, które użytkują takie taryfy Play jak Play Fresh, Formuła Mini Max czy Play na Kartę. Mogą z niej także skorzystać osoby mające taryfę Play na Kartę Lubię to! lub Formułę Play na Kartę.

Z opcji kredytu możemy skorzystać wtedy, gdy suma naszych doładowań w ubiegłym roku była wyższa niż 30 złotych. Od strony finansowej kredyt w Play działa tak, że kwota, którą pożyczamy w danym momencie od operatora, jest odliczana od naszego następnego doładowania. Pożyczone środki użytkownik może wykorzystać na rozmowy w Polsce, SMS-y lub MMS-y. Z ich pomocą może także kontaktować się z numerami stacjonarnymi komórkowymi. Kredyt jest aktywowany na 24 godziny.

W jaki sposób pożyczyć pieniądze?

Istnieją trzy sposoby na pożyczenie pieniędzy od Play.

1. Pierwszy to kredyt wzięty przez Internet na stronie Play24. Wchodząc na nasze konto użytkownika sieci Play, możemy zrobić to w kilku prostych krokach.

2. Trzeba jednak pamiętać, że w sytuacjach kryzysowych dostęp do sieci może być ograniczony. W związku z tym Play oferuje też bardziej elastyczne rozwiązanie. Polega ono na wysłaniu darmowej wiadomości SMS pod numer 801. To właśnie ten SMS będzie sygnałem dla operatora, że należy nam pożyczyć określoną kwotę. Jej wysokość jest zależna od sumy naszych doładowań w ostatnim roku:

  • Jeśli były one wyższe niż 100 zł, to możemy pożyczyć od Play 5 zł. W treści SMS wpisujemy KREDYT.5.
  • Gdy suma doładowania przekracza 50 zł, to możemy pożyczyć 3 zł. Wtedy wysyłamy SMS o treści KREDYT.3.
  • Jeżeli suma jest wyższa od 30, a niższa od 50 zł, to możemy pożyczyć 2 zł, wpisując KREDYT.2.

3. Pieniądze można także zdobyć, wpisując kod aktywacyjny:

  • *111*802*1# (2 zł),
  • *111*803*1# (3 zł),
  • *111*805*1# (5 zł).
Arkadiusz Wojciechowski