Zgubiłeś kod PUK do telefonu na kartę? W Orange to nie problem

2014-12-01 16:07:36

Jeśli zdarzyło nam się zgubić kod PUK, a posiadamy telefon na kartę w Orange, to nie musimy się martwić. W przypadku tego operatora uzyskanie dostępu do naszego kodu jest bardzo proste.

Numer PUK to wbrew pozorom bardzo przydatny kod. Niestety większość użytkowników telefonów zapomina o nim. Nie powinno nas to jednak dziwić, wszak taki kod jest potrzebny tylko w sytuacjach awaryjnych. Te zaś zdarzają się stosunkowo rzadko. Dlatego też koperty albo informacje z kodem tak łatwo giną lub zapominamy, gdzie je położyliśmy.

Telefon na kartę i kod PUK

Osoby, które posiadają telefon na kartę w sieci Orange, znajdą swój kod PUK na plastikowej karcie, z której wyłamały kartę SIM. Dobrze jest zachować tę plastikową kartę ponieważ przyda się nam ona w przyszłości. Najlepiej schować ją do szuflady obok ważnych dokumentów. Jeśli wpiszemy trzykrotnie błędny PIN do naszego telefonu, to właśnie kod PUK będzie naszym ratunkiem i pozwoli na odblokowanie telefonu.

Odzyskiwanie kodu PUK

W przypadku telefonów na kartę dobrze jest zarejestrować nasze dane w sieci. Jest to przydatny krok, ponieważ znacznie ułatwi nam odzyskanie kodu PUK. Jeżeli nasze dane są już w bazie użytkowników sieci Orange, to mamy dwa sposoby na odzyskanie kodu PUK.

PUK poznamy, wysyłając pismo pod nr faksu 22 5887893. Najlepiej skorzystać w takim przypadku z gotowego formularza. Druga opcja to zaś telefon do Biura Obsługi Klienta. Możemy dzwonić pod nr 510 100 100 lub *100. W obu przypadkach doradca po weryfikacji naszych danych udostępni nam bezpłatnie kod PUK.

Jeżeli wciąż nie zarejestrowaliśmy swojego numeru w Orange, to warto to zrobić, ponieważ bez rejestracji odzyskanie kodu PUK będzie o wiele trudniejsze.

Wpisanie złego kodu PUK

Chcąc odblokować telefon, wpisujemy kod PUK. Trzeba jednak przy tym uważać, ponieważ bardzo łatwo można zablokować kartę SIM i utracić wszystkie zapisane na niej dane. W jaki sposób? Jeśli wpiszemy 10 razy niepoprawny kod PUK, to nasza karta nie będzie się już do niczego nadawać. Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie, czy mamy właściwy kod.

Jeżeli zablokujemy telefon poprzez wprowadzenie błędnego kodu PUK, to mamy dwa wyjścia. Osoby zarejestrowane w Orange idą do punktu obsługi klienta z dowodem osobistym i wymieniają kartę. Z kolei niezarejestrowani użytkownicy sieci muszą iść do salonu z dowodem zakupu zestawu startowego (faktura, paragon). Bez tego nie uda im się wymienić karty. Oczywiście w takiej sytuacji wymiana karty jest płatna.

Arkadiusz Wojciechowski