W których bankach szukać kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw?

2014-11-13 16:50:10

Początkujący przedsiębiorcy niewielkich firm zazwyczaj nie wiedzą, gdzie udać się po kredyty – a powinni wiedzieć, w których bankach można szukać finansowego wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Zakładanie działalności gospodarczej często jest ucieczką przed bezrobociem. Wprawdzie jest już ono nieco mniejsze od tego panującego w okresie największego kryzysu, ale nadal wiele osób nie może znaleźć pracy. Nic dziwnego, że samozatrudnienie staje się coraz częstszym pomysłem na życie. Niestety, początkujący przedsiębiorcy najczęściej zaczynają od kredytów, o które dla dopiero rozpoczynających działalność firm jest naprawdę trudno. Banki raczej niechętnie udzielają pożyczek firmom bez stażu na rynku. Istnieją jednak instytucje, w ofercie których znajdują się kredyty dla małych i średnich firm – także ze wsparciem unijnym. I to nie tylko dla rozpoczynających działalność gospodarczą, ale również dla firm, które już od dawna są na rynku.

Comperia.pl stara się pomóc nowym firmom i przedstawia dokładną analizę rynku kredytowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiamy banki, w których firmy te mogą starać się o kredyty ze wsparciem unijnym. We współpracę z firmami szczególnie angażuje się Idea Bank, który specjalizuje się w obsłudze klientów firmowych. Kredyty ze wsparciem unijnym tak dla mikrofirm, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw znajdują się w ofercie tego banku już od kilku lat. Skąd taka inicjatywa? Inicjatywa wyszła od samego banku oraz od Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W ramach tej współpracy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe na zupełnie przyzwoitych warunkach.

Idea Bank na południu Polski wspiera przedsiębiorców szczególnie kredytami obrotowymi oraz produktami bankowymi przeznaczonymi na start firmy. Firma może liczyć na kredyt obrotowy maksymalnie w wysokości 250 tys. zł oraz na kredyt celowy w wysokości do 500 tys. zł. Oczywiście, są też koszty, ale za to zdecydowanie niższe niż przy standardowych kredytach firmowych w innych bankach. Jeżeli chodzi o konkretne koszty oraz warunki kredytowania, najlepiej pytać bezpośrednio w banku. Starając się o pożyczkę dla przedsiębiorstwa, warto również sprawdzić ofertę FM Banku.

FM Bank ma w swojej ofercie pożyczkę dla nowych firm z gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Dużą zaletą tego kredytu jest uproszczona procedura kredytowa oraz gwarancja de minimis, która znacznie obniża koszty spłaty. Oczywiście, na tych bankach nie kończą się oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Warto sprawdzić również inne oferty bankowe z pomocą porównywarki Comperia.pl.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam