Top 3 najkorzystniejszych kredytów dla firm na start

2014-11-17 17:17:15

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą bardzo potrzebują gotówki na rozruch. Sprawdźmy, jakie banki aktualnie oferują najlepsze kredyty dla firm na start.

Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej mogą nie do końca zdawać sobie sprawę z powagi problemu. Jeżeli zakładający własny biznes nie są osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w urzędach pracy i nie posiadają określonej gotówki na start swojej działalności, mogą mieć kłopoty. Na osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędach pracy czekają specjalne kredyty, natomiast banki niekoniecznie chcą udzielać kredytów firmom, które dopiero startują, ponieważ najczęściej nie mają one odpowiednich zabezpieczeń, a ich sytuacja finansowa jest niejasna. Dlatego banki najczęściej żądają od przedsiębiorców ubiegających się o kredyty dla firm co najmniej 12-miesięcznej obecności na rynku. Mało jest banków, które nie stawiają takich wymagań.

Comperia.pl stara się wskazać banki, w których początkujący przedsiębiorcy mogą starać się o kredyty na start działalności gospodarczej, a banki przy tym nie żądają żadnego stażu na rynku. Do takich banków należy zaliczyć PKO BP, który proponuje przedsiębiorcom Kredyt Obrotowy MSP do 500 tys. zł bez zabezpieczeń, z marżą 2,6 proc. oraz prowizją w wysokości 1,5 proc. Oprocentowanie rzeczywiste tej oferty wynosi 4,74 proc. Przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, bowiem prowizja za rozpatrzenie wniosku wynosi od 250 zł do 2,5 tys. zł, natomiast za wcześniejszą spłatę bank żąda 2 proc. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kredyt na start. Bank wiele ryzykuje, tym bardziej nie żądając ubezpieczenia takiego kredytu.

Ciekawą i korzystną ofertę Kredytu na Start proponuje również Idea Bank. Maksymalnie bank może pożyczyć nawet 350 tys. zł, a – co najważniejsze – przez rok bank sfinansuje składki firmy do ZUS. Co jeszcze wyróżnia ten kredyt? Prócz wymienionych elementów również długi okres kredytowania, nawet do 10 lat, oraz oprocentowanie dostosowane do sytuacji finansowej firmy.


Warto również zapoznać się z ofertą mBank kredytu na start dla firm już od pierwszego dnia działalności do 10 tys. zł. O kredyt ten, w postaci limitu w rachunku bieżącym, można starać się przez Internet. Należy podkreślić, że oprocentowanie naliczane jest w tym przypadku od wykorzystanej kwoty kredytu. Jest to kredyt przeznaczony na dowolny cel, przyznanie i uruchomienie kredytu odbywa się online. O szczegóły najlepiej pytać w oddziałach tych banków lub sprawdzać je na ich stronach internetowych.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam