Konto osobiste z bonusem - gdzie je znaleźć?

2014-11-18 16:14:34

Banki ostatnimi czasy chętnie podwyższają opłaty na kontach osobistych, albo dodają warunki, które należy spełnić, aby danego kosztu uniknąć. Jednak jednocześnie dość często dają do dyspozycji klientów bonusy i prezenty.

Sporo banków ma w swoich ofertach rachunki osobiste z bonusami. Dzięki temu pozyskują nowych, aktywnych klientów, którzy tylko czekają na atrakcyjną ofertę, pozwalająca dodatkowo zarobić lub zaoszczędzić - np. na zakupach.

Alior Bank na Koncie Rozsądnym daje możliwość zwrotu nawet 3% wartości od transakcji dokonanych kartą bankomatową w sklepach spożywczych, hipermarketach czy supermarketach.

Klienci mBanku mogą z kolei zarobić na polecaniu produktów tego banku. Premie wypłacane są za polecenia wyznaczonych rachunków, kredytów odnawialnych, gotówkowych czy karty kredytowej. Aby otrzymać bonus, wystarczy zachęcić znajomych lub rodzinę do skorzystania z oferty produktowej mBanku.

BPH oferuje zwrot do 5% środków wydanych na rozrywkę. Dodatkowo w ramach promocji LUBIĘ TO! rachunek prowadzony jest bezpłatnie.

Niektóre z banków rozdających bonusy swoim klientom pobierają opłaty za inne transakcje, dokonywane ramach konta. Warto więc dokładnie sprawdzić warunki każdej oferty promocyjnej.

Aktualnie bezpłatny rachunek osobisty i 0zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce proponuje Deutsche Bank. Konto bez opłat dostępne jest także w Alior Banku. Klienci, którzy przelewają tam swoje wynagrodzenie, mogą także bez prowizji płacić za rachunki w placówce bankowej.

Volksvagen Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku osobistego i wykonywanie internetowych przelewów, zleceń stałych i wydanie karty debetowej.  

Eurobank udziela bonusu w postaci nieoprocentowanego kredytu w rachunku, jeżeli skorzystamy z niego przez okres trwający do 10 dni w miesiącu.

Atrakcyjny bonus dla osób, które ukończyły 50 lat, ma w swojej ofercie BZ WBK. Proponuje on bezpłatne konto, jeżeli tylko wpływy z renty bądź emerytury są wyższe niż 1 tys zł. Dodatkowym profitem, płynącym z korzystania z tego rachunku, jest bezpłatne ubezpieczenie Medical Assistance, zapewniające w nagłych przypadkach pomoc medyczną 24 godziny na dobę.

Getin Bank oferuje zwrot na konto za transakcje dokonane kartą, niezależnie od ich wysokości. Wystarczy wykonać cztery płatności bezgotówkowe w miesiącu, aby otrzymać 50 zł. Promocja ta obowiązuje przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, o ile nie zamkniemy konta przed upływem dwóch lat.

Ze względu na konkurencyjne oferty wielu banków możemy w prosty sposób wybrać najlepszy dla nas bonus. Czytajmy jednak uważnie regulaminy promocji i sprawdzajmy, czy możemy spełnić warunki jego otrzymania.

Uwaga - w artykule opisano tylko niektóre rachunki. Kont z bonusami czy brakiem opłat jest na rynku więcej.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam