Jak dostać tani kredyt gotówkowy?

2014-11-19 17:08:50

Jeśli zamierzasz skorzystać z kredytu, zanim udasz się do banku, sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę.

Chodzenie od banku do banku w poszukiwaniu najlepszego kredytu gotówkowego jest czasochłonne. Rozmowa w jednej instytucji zajmie nam przynajmniej 15-30 minut. Ponadto każdy doradca finansowy będzie nas zachęcał do skorzystania z oferty swojego banku, podając same korzyści. Nie znając jednak warunków konkurencyjnych ofert, trudno będzie podjąć decyzję, czy dana pożyczka jest rzeczywiście najtańsza.

Znalezienie najtańszego kredytu gotówkowego u pośrednika finansowego, który przedstawi propozycje różnych banków, nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Pracownicy instytucji finansowych, zazwyczaj nakłaniają klientów do skorzystania z takiej oferty, za którą otrzymają największą premię.

Warto sprawdzić również ofertę banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, gdyż najtańsze pożyczki oferowane są zazwyczaj dla stałych klientów.

Aby skrócić czas zapoznania się z ofertą kilku banków i jednocześnie wybrać najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy, najprościej jest skorzystać z dostępnej w Internecie, porównywarki finansowej, takiej jak Comperia.pl. Narzędzie umożliwia analizowanie i zestawianie warunków ofert różnych instytucji finansowych, przedstawionych w rzetelny i obiektywny sposób. Z poziomu danej oferty można się także bezpośrednio skontaktować z doradcami.

Dzięki porównywarce znajdziemy informacje dotyczące minimalnej i maksymalnej kwoty kredytu, o jaką możemy się ubiegać w danym banku, okresie spłaty, poznamy wysokość raty od interesującej nas kwoty, dowiemy się o wysokości oprocentowania i prowizji. Zyskamy również informację o niezbędnych dokumentach, jakie należy złożyć przy ubieganiu się o pożyczkę, a także udostępniony będzie link do oferty na stronie internetowej banku, gdzie możemy sprawdzić więcej szczegółów.

Korzystając z porównywarki kredytowej, możemy wyliczyć swoją zdolność kredytową i zobaczyć oferty tylko tych banków, które na podstawie wpisanej przez nas wysokości wynagrodzenia i spłacanych dotychczas miesięcznych rat, pozytywnie ocenią naszą zdolność kredytową. Ostateczna decyzja kredytowa zostaje podjęta po złożeniu wniosku i dostarczeniu wymaganych dokumentów.

Porównywarka finansowa obliczy wysokość miesięcznych spłat w różnych bankach i na tej podstawie pomoże wybrać tę ofertę, w której rata kredytowa jest najniższa. Możemy do kallkulatora wpisać różne warianty kwoty kredytu i tak dopasować termin spłaty, aby wysokość raty spełniała nasze oczekiwania.

Porównywarki są doskonałym narzędziem do szybkiego zapoznania się z ofertami różnych instytucji finansowych bez wychodzenia z domu.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam