Kupujesz telefon na abonament? Weź ze sobą te dokumenty

2014-10-27 16:49:42

Telefon na abonament to rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane przez konsumentów. Jeśli zdecydowaliśmy się na taką opcję, to jakie dokumenty są nam potrzebne, aby podpisać umowę?

Abonamenty telefonicznie mają wiele przewag nad telefonami na kartę. Chyba najważniejszą z nich jest możliwość kupienia tanio nowoczesnego telefonu w pakiecie z usługami operatora. Oczywiście abonament w takiej sieci jak Plus to nie tylko świetne telefony po niskich cenach, ale również szereg innych profitów.

Osoby, które chcą mieć telefon na abonament, aby podpisać umowę na osobę fizyczną w Plusie, muszą posiadać określony zestaw dokumentów. Bez nich zostanie abonentem nie będzie wykonalne. W pierwszej kolejności potrzebny jest oczywiście dowód osobisty. Jest to w sumie oczywistość, ale czasami zdarza się nam zapominać nawet o tym. Oprócz dowodu potrzebne będzie okazanie w salonie Plusa zaświadczenia o zatrudnieniu. Jeśli nie mamy albo nie chcemy okazywać tych dokumentów, to zawsze mamy alternatywne rozwiązanie. Zamiast zaświadczenia lub karty możemy pokazać jakiś rachunek. Może to być na przykład rachunek za czynsz, telefon stacjonarny, telewizję, gaz bądź rachunek za telefon komórkowy. Trzeba pamiętać, że przy rachunku za telefon nie może to być rachunek z Plusa. Ponadto, możemy okazać w salonie rachunek za Internet (mobilny lub stacjonarny) oraz za energię elektryczną.

Jeśli chodzi o rachunki za media, to trzeba pamiętać, aby przynieść dokument wystawiony przez sprzedawcę na papierze firmowym. Nie przynosimy kopii lecz oryginały. Co więcej, ważne jest aby przynieść rachunek nie starszy niż 3 miesiące wstecz.

Jeśli chcemy, aby wszystko przebiegło sprawnie i szybko, nasze dane z faktury muszą być w stu procentach zgodne z danymi z dowodu. Warto również pamiętać, że przy rachunku za czynsz należy przedstawić aż 3 faktury za ostatnie miesiące.

Oczywiście Plus daje także możliwość telefon z abonamentem bez konieczności okazywania rachunków lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Dotyczy to jednak ograniczonej i wybranej grupy klientów. Do podpisania umowy wystarczy nam więc dowód, gdy chcemy aktywować numer w Plus Mix, mamy już Abonament Plus lub Plus Mix, chcemy nasz numer reaktywować lub naszym celem jest oferta Plus Internet na Dowód. W przypadku obcokrajowców do podpisania niezbędne będzie okazanie karty pobytu w kraju.

Arkadiusz Wojciechowski