Dokąd po pożyczkę bez zaświadczeń?

2014-10-21 11:20:19

Wiele osób poszukujących kredytów bez zaświadczeń musi obejść się smakiem, analizując oferty banków. Zdecydowanie więcej w tym zakresie mają do powiedzenia firmy pożyczkowe.

O ile warunki przyznawania kredytów przez banki są dość rygorystyczne, o tyle pozabankowe firmy pożyczkowe bywają często dość liberalne w kwestii koniecznych do spełnienia warunków przez wnioskodawcę. Jeśli zależy nam na zdobyciu pożyczki bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, ograniczała nas będzie tylko maksymalna kwota kredytu.

Pożyczki bez zaświadczeń oferuje większość pozabankowych firm pożyczkowych, jednak przy pierwszej współpracy z pożyczkodawcą musimy liczyć się z ograniczenia w maksymalnej kwocie takiego kredytu. W przypadku VIA SMS PL będzie to 500 zł, w Wonga - 750 zł, a w Kasomacie zaledwie 250 zł. Jeśli jednak spłata przebiegnie bez przeszkód, przy kolejnej pożyczce możemy liczyć na wyższe kwoty, od 1000 do nawet 2500 zł.

Niektóre firmy pożyczkowe, poza brakiem konieczności przedstawiania zaświadczeń, wprost mówią o tym, iż nie weryfikują historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Tak będzie np. w Ekspres Kasie, Pożyczce Plus, Lendon, Parkmar Inkaso czy SMS365.

Niektóre z firm pożyczkowych oferują też stosunkowo wysokie kwoty już pierwszych kredytów. Ta będzie np. w Zaimo, gdzie możemy liczyć nawet na 6 000 zł, a przy stałej współpracy - na jeszcze więcej. Parkmar Inkaso i Incredit pożyczą nam do 5 tysięcy zł, jednak w pierwszym przypadku zostaniemy ograniczeniu 30 dniowym okresem spłaty, podczas gdy Incredit rozkłada raty nawet na 24 miesiące.

Skorzystanie z oferty firm pożyczkowych w większości przypadków oznacza wysokie koszty, jednak często zdarza się też, że dana firma oferuje swój produkt na promocyjnych warunkach. Obecnie np. Wonga proponuje pierwszą pożyczkę za 10 zł kosztów, z gwarancją braku dodatkowych opłat. W przypadku drobnych i krótkoterminowych problemów może to być naprawdę dobre rozwiązanie, nienarażające nas na wysokie koszty, a stanowiące realną pomoc. W pozostałych przypadkach zalecamy jednak rozważne korzystanie z pożyczek pozabankowych.

Renata Grochowska