Tani kredyt dla singla: październik 2014

2014-10-23 16:01:00

Znalezienie atrakcyjnej oferty kredytowej dla singla nie powinno być trudne. Co więcej, w pewnych okolicznościach ma on szansę być traktowany znacznie lepiej niż pracujące małżeństwa.

Powszechnie uważa się, że osoby niebędące w związku małżeńskim mają mniejsze szanse na korzystny kredyt. Dla wielu banków singiel będzie wręcz klientem pożądanym, szczególnie jeśli posiada stałą pracę i atrakcyjne dochody. Warto też podkreślić że jeśli wnioskodawca posiada odpowiednią zdolność kredytową, to, w jakim stanie cywilnym pozostaje, przestaje mieć większe znaczenie.

Przyjmując założenie, że o kredyt będzie wnioskować osoba samotna, postanowiliśmy sprawdzić, na jakie warunki kredytu gotówkowego może ona liczyć, zamierzając pożyczyć 20 tysięcy zł na okres 5 lat.

Najkorzystniejszy w październiku kredyt ma do zaoferowania Bank Pocztowy, jednak zastrzegamy, że preferencyjne warunki dostępne będą tylko dla pracowników wybranych zakładów pracy. Jeśli jednak nasz zawód znajduje się na liście, pożądaną kwotę kredytu otrzymamy przy oprocentowaniu rzeczywistym wynoszącym 10,5 proc. w skali roku, a to przełoży się na miesięczną ratę w wysokości 424,84 zł. Całkowita kwota do zapłaty wyniesie 25 491 zł. Dodatkowo klienci Banku Pocztowego mogą skorzystać z promocyjnego ubezpieczenia NNW, a cały kredyt mogą spłacić wcześniej, bez konsekwencji finansowych.

Zdecydowanie łatwiej będzie nam skorzystać z kolejnych ofert, proponowanych przez Deutsche Bank i BZ WBK. W ich przypadku RRSO kredytów wynosi 10,6 proc., co przekłada się na 60 rat w wysokości 425,70 zł i całkowitą kwotę do zapłaty - 25 542 zł. W przypadku Deutsche Banku trzeba liczyć się z wymogiem osiągania dochodu w wysokości minimum 3 tysięcy zł, uzyskiwanego na podstawie umowy o pracę lub  tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej (również wolnego zawodu). BZ WBK zastrzega, że wyżej wymienione warunki zaoferuje tylko najlepszym klientom według własnej oceny.

Jak widać, single mają dużą szansę na znalezienie atrakcyjnego kredytu gotówkowego, pod warunkiem spełnienia pozostałych wymogów banku, na czele z wysokością dochodów i formą zatrudnienia.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam