Oprocentowanie kont oszczędnościowych: październik 2014

2014-10-16 13:40:03

Sprawdzamy, na jaki zysk z kont oszczędnościowych mogą liczyć deponenci po ostatnich, październikowych obniżkach stóp procentowych.

Spora część banków zdążyła już zareagować na obniżki stóp procentowych, jakich dokonała kilka dni temu Rada Polityki Pieniężnej. Wciąż jednak pozostaje kilka intratnych ofert kont oszczędnościowych, które mogą zapewnić przyzwoity zarobek, choć gównie dostępny w ramach promocji dla nowych klientów.

Sprawdź też: Oszczędzanie? To nie dla mnie... Najczęstsze wymówki Polaków

GetinOnline przygotował dla osób zainteresowanych oszczędzaniem bez wątpienia najatrakcyjniejsze oprocentowanie. Na koncie oszczędnościowym w tym banku możemy liczyć na zysk rzędu 3,5 proc. rocznie. Jeśli włożymy więc 5000 zł, to po miesiącu zarobimy 11,81 zł. Bank oferuje tylko jeden przelew w miesiącu za darmo. Niestety, promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko do końca miesiąca, w którym konto zostało otwarte, oraz przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe. Wymogiem jest z posiadanie w GetinOnline zwykłego rachunku osobistego.

Alternatywą dla konta w GetinOnline jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku. Jeśli zdecydujemy się na ten rachunek, możemy liczyć na zysk w wysokości 3,15 proc. w skali roku. Skorzystanie z konta nie wiąże się z wymogiem posiadania rachunku osobistego w banku. Co więcej, wszystkie przelewy są bezpłatne. Trzeba pamiętać jednak, że to konto ma jedną wadę. Jest nią opłata za prowadzenie. Opłata wynosi 30 zł miesięcznie. Istotne jest jednak to, że opłata jest zwracana w sytuacji, gdy nie wypłaciliśmy w danym miesiącu z konta żadnych środków, zmniejszając jego saldo.

Sprawdź też: Na lokatę czy do skarpety - jak efektywnie oszczędzać pieniądze?

ING Bank Śląski proponuje z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem w wysokości 3 proc. w skali roku. Aby skorzystać z oferty, nie trzeba nam posiadać rachunku osobistego w banku. W kontekście oprocentowania tego konta bardzo istotna jest jednak informacja o tym, że ma ono wysokość 3 proc. tylko w okresie promocyjnym, trwającym pierwsze 4 miesiące od założenia konta. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego i wynosi 1,70 proc.

Na 3 proc. rocznie oprocentowane są również konta oszczędnościowe w PKO Banku Polski, Deutsche Banku Polska, BIZ Banku, BNP Paribas, Banku BGŻ i Meritum Banku. By sprawdzić szczegóły ofert, warto skorzystać z porównywarki kont oszczędnościowych Comperia.pl.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam