Sfinansuj jesienny remont domu na tani kredyt

2014-11-07 15:22:07

Jesień to dobra pora, by pomyśleć o remoncie domu przed zimowymi miesiącami. Co prawda, wiąże się to zawsze z mniejszymi lub większymi kosztami, ale warto je ponieść, by poprawić komfort zamieszkania. Najlepiej sfinansować remont tanim kredytem.

15 tysięcy zł to dobra kwota, żeby przeprowadzić remont domu (oczywiście, nie generalny). Sprawdźmy, w którym banku dostaniemy najtańszy kredyt na ten cel, przy założeniu, że pożyczamy pieniądze na 3 lata.

Najniższą ratę zapłacimy w Eurobanku, biorąc Tani Kredyt z Kontem. Oferta jest skierowana do stałych klientów. Miesięcznie będzie to 477 zł, czyli w sumie po 36 miesiącach zwrócimy bankowi 17 167,08 zł. Oprocentowanie nominalne to 7,9% w skali roku. Zapłacimy przy tym prowizję w wysokości 1,6%, czyli 240 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 9,33%. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia, ale musimy posiadać konto w Eurobanku i przelewać tam nasze wynagrodzenie. Dużą zaletą tej oferty jest również to, że co roku mamy możliwość skorzystania z miesięcznej przerwy w spłacie kredytu. Możemy również sami ustalić dzień spłaty raty.

Na drugim miejscu listopadowego zestawienia plasuje się Bank Pocztowy z Kredytem Gotówkowym Raz Dwa (dla ZOR). Jest to specjalna oferta dla pracowników wybranych zakładów pracy, z obniżonym oprocentowaniem. Miesięcznie zapłacimy w tym przypadku 484 zł, czyli oddamy 17 421,75 zł, po 36 miesiącach. Oprocentowanie nominalne wynosi 9,99%. Plusem oferty jest brak prowizji. RRSO jest na poziomie 10,5%.

493 zł zapłacimy miesięcznie w Getin Banku w ramach ofert Wyprzedaż Kredytów Gotówkowych (kredyt gotówkowy w ofercie dla stałych klientów). Po 3 latach oddamy bankowi 17 740,43 zł. Oprocentowanie nominalne to 6%, a prowizja za udzielenie kredytu – 7,99%, tzn. 1 198,50 zł. RRSO ukształtuje się na poziomie 11,87%. Getin Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia, a maksymalny okres, na jaki możemy pożyczyć pieniądze, to 8 lat. Dla stałych klientów przewidziane są minimalne formalności, a dokładne warunki kredytu zależą od indywidualnej oceny kredytobiorcy. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ oferta ważna jest tylko do 30 listopada br.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam