mBank optymalizuje wypłaty kredytów dla klientów MSP

2014-10-23 13:14:46

Małe i średnie przedsiębiorstwa częściej niż duże firmy borykają się z problemem zaburzeń płynności finansowej lub braku gotówki na niespodziewane wydatki i rozwój. mBank dostrzegł ten problem i postanowił przyspieszyć wypłatę kredytów przeznaczonych dla klientów korporacyjnych.

Ostatnia decyzja mBanku o wprowadzeniu oferty bankowości korporacyjnej to szansa dla wielu małych przedsiębiorców nie tylko na to, by uniknąć kłopotów z płynnością finansową, ale również okazja, żeby zainwestować w projekty, które często pojawiają się z dnia na dzień.

Kłopoty małych przedsiębiorstw

Nieraz zdarzają się okazje do realizacji niestandardowych zamówień albo konieczność uzupełnienia produkcji o nowe materiały, a nawet maszyny. W takich sytuacja bardzo przydaje się szybki zastrzyk finansowy.

Inną sytuacją, bardzo niekorzystną dla najmniejszych przedsiębiorców, jest problem z przepływem płatności. Czasami wystarczy jedna niezapłacona przez kontrahenta faktura, żeby pojawił się problem z płynnością finansową. Kłopoty małych i średnich firm mogą być spowodowane również bardzo niekorzystnymi zmianami wartości własnych należności, rozliczanych w obcej walucie, a wynikające z niekorzystnego kursu tej waluty. Takie i podobne sytuacje nie muszą być już bez wyjścia, dzięki nowej ofercie mBanku.

Ekspresowe finansowe wsparcie

mBank zdecydował się na wprowadzenie do oferty ekspresowego wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w wysokości nawet 900 tys. zł na bieżącą działalność, a decyzja o przyznaniu tych środków ma być podejmowana w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku.

Tak naprawdę wsparcie mBanku jest limitem kredytowym, przyznawanym na podstawie uproszczonej procedury, co pozwala na podjęcie decyzji w ciągu 24 godzin bez skomplikowanych formalności. Limit 900 tys. zł będzie mógł zostać wykorzystany jako kredyt w rachunku bieżącym, jako limit na kartach płatniczych, kredyt terminowy lub limit zabezpieczający ryzyka walutowe.

Bank wychodzi naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw, które do tej pory często były pozbawione stabilności i elastyczności swojego budżetu. Teraz będą miały dostęp do środków wtedy, gdy tego potrzebują. Decyzja mBanku jest na pewno dobrym krokiem, wychodzącym naprzeciw potrzebom małych podmiotów gospodarczych. Jest wiele takich firm, które potrzebują regularnego wsparcia płynności finansowej nie dlatego, że są źle zarządzane, ale wynika to z ich możliwości kapitałowych i problemów z zatorami płatniczymi. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam