Czy warto korzystać z usług doradcy ds. kredytów mieszkaniowych?

2014-11-06 14:52:03

Kredyt hipoteczny można wybrać samemu, można też skorzystać w tym celu z usług doradcy kredytowego. Tylko, jak zyskać pewność, że zatrudniony przez nas ekspert dobrze spełni swoją rolę?

Na rynku finansowym funkcjonuje wiele firm doradztwa finansowego, ale każdemu doradcy finansowemu warto całkowicie zaufać. Najlepiej sięgać po opinie doradców pracujących w uznanych na rynku firmach, które nie mogą sobie pozwolić na brak profesjonalizmu. Dobry doradca, który pomoże nam wybrać jak najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, powinien mieć odpowiednie kwalifikacje. Na co należy zwrócić uwagę przy ocenie jego wiedzy?

Nie jest to łatwe, ale każdemu ubiegającemu się o kredyt hipoteczny zależy na wyborze jak najkorzystniejszej oferty kredytowej oraz na profesjonalnej pomocy w dokonaniu tego wyboru. Klienci chcieliby otrzymać rzetelną informację od fachowca, który w obiektywny sposób dokona właściwej selekcji ofert, dostępnych na rynku, sugerując skorzystanie z tej, która okaże się najlepiej dopasowana do potrzeb klienta. W tym celu najlepiej szukać na rynku niezależnej firmy doradztwa finansowego. Niezależny doradca nie angażuje się w sprawy jednego banku i jednej oferty, a ma ich wiele. Co najważniejsze, potrafi wybrać kilka korzystnych wersji kredytu hipotecznego i zasugerować najkorzystniejszą z nich. Dobry opiekun finansowy nie będzie forsować jednego wariantu i jednego tylko banku, a jedynie pomoże klientowi wybrać dla niego najlepiej.

Nie należy rozmawiać z doradcami, którzy nie mają zbyt dużego stażu w tym zawodzie, unikają odpowiedzi na zadawane pytania i faworyzują tylko jedną ofertę kredytu hipotecznego. Czasem warto też omijać duże firmy sieciowe doradztwa finansowego, w których występuje spora rotacja pracowników, bowiem kolejni nie zdążą nabrać doświadczenia, by móc doradzać w kwestii budżetu klientów. Bardzo istotne jest również zaangażowanie doradcy w problem klienta. Doradca, który miał zadzwonić, a nie dzwoni – mało tego, unika kontaktów telefonicznych, nie jest ekspertem, jakiego powinniśmy szukać. Złym objawem jest również brak zainteresowania opiekuna finansowego po otrzymaniu przez klienta kredytu w banku. Dobry doradca powinien interesować się kontynuowaniem obsługi klienta, a często firmy doradcze o tym zapominają.

Przy wyborze jak najkorzystniejszego kredytu hipotecznego warto również skorzystać z bezpłatnych zestawień najlepszych ofert kredytów hipotecznych, a także wskazówek porównywarki Comperia.pl, która w obiektywny sposób zbiera, analizuje i udostępnia najważniejsze informacje o dostępnych produktach bankowych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam