Kredyty internetowe dla firm to sposób na szybką gotówkę

2017-08-05 00:28:00

W świecie, w którym coraz więcej spraw jesteśmy w stanie procesować przez Internet, również i banki sięgnęły po ten rodzaj komunikacji, oferując kredyty online – także dla przedsiębiorców.

Nie ma co ukrywać, że we współczesnym świecie, tak zdominowanym przez szybkie tempo życia, każda wolna chwila jest na miarę złota. Stąd niejako dla firm rozwiązaniem, gdy potrzebują zastrzyku gotówki, wydają się być kredyty przez Internet. Dzięki tego typu usługom każdy przedsiębiorca ma szansę w szybki i prostszy sposób pozyskać dodatkowe środki na sfinansowanie działalności swojej firmy, czy to bieżących wydatków, czy też inwestycji.

Kredyty internetowe dla firm - sposób na szybką gotówkę

Niektóre banki, w których przedsiębiorca posiada konto firmowe, umożliwiają mu pozyskanie kredytu przez Internet. Najczęściej wystarczy ku temu odwiedzenie strony internetowej naszego banku, zalogowanie się do sytemu, a następnie wypełnienie stosownego wniosku online. Na podstawie historii kredytowej wnioskodawcy i obrotów wykazanych na jego koncie firmowym, podejmowana jest ostateczna bądź wstępna decyzja kredytowa. W przypadku kilku banków, które oferują firmom kredyty internetowe, proces weryfikacji kredytowej trwa około dnia (czasem nawet do kilku godzin), a już następnego dnia roboczego, przedsiębiorca otrzymuje środki na konto.

Kredyty internetowe - wady i zalety

Jak każdy produkt czy usługa, tak i kredyty dla firm mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Rzecz jasna największą zaletą tego rodzaju finansowania jest oszczędność czasu, ponieważ całą procedurę kredytową możemy wykonać w dowolnym momencie dnia czy nocy, bez zbędnego stania  w kolejkach w placówce banku. W przypadku kredytu online wystarczy nam dostęp do Internetu i w zaciszu domowego fotela możemy wykonać wszystkie niezbędne czynności proceduralne.

Minimum formalności

Ograniczenie formalności do minimum to kolejna z zalet internetowego kredytowania. Kiedy decydujemy się na kredyt w banku, w którym posiadamy już konto, najczęściej wystarczy tylko wniosek kredytowy. W przypadku banków, z którymi do tej pory nie podejmowaliśmy współpracy, z kolei zdarzyć się może konieczność dołączenia wyciągów z konta firmowego, bądź zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS-u. Najczęściej jednak wszystkie dokumenty kredytowe - po uzyskaniu pozytywnej wstępnej decyzji kredytowej - dostarczamy do siedziby banku na wcześniej umówione spotkanie i podpisujemy umowę. A zatem wszystkie formalności może w tym przypadku dopełnić szybko i sprawniej.

W tym miejscu przypominamy, że przed podpisaniem umowy kredytowej, warto zawsze prześledzić wszystkie warunki umowy, sprawdzić rzeczywiste oprocentowanie kredytu i dodatkowe koszty, jakie się z nim wiążą. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek w momencie otrzymania środków na konto.

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam