Top 5 najtańszych kredytów na 20 000 zł: październik 2014

2014-10-17 10:11:47

Kredyt na 20 000 zł może rozwiązać wiele problemów, pod warunkiem że zaciągniemy go na naprawdę korzystnych warunkach. Zobacz, ile wyniesie Cię rata od takiej wysokości pożyczki, zaciągniętej w październiku.

Wakacje i okres powakacyjny mamy już za sobą, a to często czas, gdy po wzmożonych wydatkach nasz domowy budżet świeci pustkami. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, a na horyzoncie pojawiają się większe wydatki, warto zainteresować się zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy znaleźć 5 najatrakcyjniejszych kredytów na kwotę 20 000 zł z okresem spłaty ustalonym na 72 miesiące.

Na pierwszym miejscu znajdują się propozycje Deutsche Banku i Banku Zachodniego WBK, które w swoich kredytach zapewniają RRSO równe 10,21 proc., przekładające się na miesięczną ratę w wysokości 368,10 zł. To z kolei daje całkowitą kwotę do zapłaty na poziomie 26 503 zł. W przypadku Deutsche Banku mówimy o ofercie promocyjnej, skierowanej do osób z minimalnym dochodem wynoszącym 3 tys. zł, udokumentowanym umową o pracę lub dokumentem potwierdzającym wykonywanie wolnego zawodu. Kredyt BZ WBK na podanych warunkach zostanie udzielony osobom z najwyższą oceną wg banku. W tym przypadku możemy też uzyskać karencję w spłacie rat, a sam kredyt dostępny jest dla nowych i stałych klientów.

Na trzecim miejscu uplasował się Bank Pocztowy z kredytem Raz Dwa. W tym przypadku miesięczna rata wynosi 370,42 zł, co jest wynikiem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania w wysokości 10,5 proc. Cały koszt kredytu to 26 670 zł. Należy jednak zaznaczyć, że jest to oferta skierowana tylko i wyłącznie do pracowników wybranych zakładów pracy, którzy dodatkowo mogą skorzystać z promocyjnego pakietu ubezpieczenia NNW.

Kolejne miejsce w październikowym zestawieniu zajął BNP Paribas Wiosna 2014 z Gwarancją Najniższego Całkowitego Kosztu Kredytu. Jest to oferta promocyjna z RRSO wynoszącym 11,57 proc. i ratą na poziomie 380,56 zł. Za cały kredyt zapłacimy 27 400 zł. Dodatkowo należy podkreślić, że bank akceptuje różne formy zatrudnienia i uzyskiwania dochodu, co wielu osobom znacznie ułatwi starania o kredyt.

Nasze zestawienie zamyka kredyt Mini Ratka dostępny w PKO Banku Polskim, zabezpieczony płynnymi aktywami. W jego przypadku RRSO wynosi 11,57 proc., co daje ratę w wysokości 380,88 zł. Całkowity koszt w tym przypadku wzrasta do 27 423 zł. Wniosek o pożyczkę można złożyć przez Internet, telefon lub w placówkach banku. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia.

 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam