Top 5 najtańszych kredytów na 10 000 zł: październik 2014

2014-10-10 12:59:58

Październik przynosi kolejne zmiany na rynku kredytów gotówkowych. Podpowiadamy, w których bankach szukać najtańszych kredytów na kwotę 10 000 zł.

Rynek pożyczek i kredytów na stosunkowo niższe kwoty, do kilkunastu tysięcy złotych, jest obecnie bardzo konkurencyjny, co sprawia, że znalezienie atrakcyjnego finansowania nie powinno być dużym problemem. Poświęcenie odrobiny czasu na poszukiwania może jednak mniej lub bardziej widocznie obniżyć nasze miesięczne raty i zmniejszyć całkowity koszt kredytu. Oto ranking 5 najatrakcyjniejszych propozycji kredytów w kwocie 10 tys. zł zaciąganych na okres 5 lat.

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia uplasował się kredyt gotówkowy Raz Dwa Banku Pocztowego. Jest to oferta dedykowana pracownikom wybranych zakładów pracy, która prezentuje się doskonale pod względem kosztów spłaty. Mówimy bowiem o miesięcznych ratach na poziomie 212,42 zł, co daje całkowitą kwotę do spłaty równą 12 745 zł. Bank nie pobiera prowizji, a rzeczywiste oprocentowanie wynosi 10,5 proc.

Na drugim miejscu znalazł się db Kredyt Gotówkowy Taniej Być Nie Może. Jest to promocyjna oferta Deutsche Banku z obniżonym oprocentowanie na poziomie 10,6 proc. (RRSO). W takiej sytuacji rata kredytu wynosi 212,85 zł, a spłacić trzeba będzie łącznie 12 771 zł. Skorzystanie z oferty wiąże się z koniecznością wykazania dochodu na poziomie minimum 3 tys. zł.

Podobne warunki spłaty oferuje Bank Zachodni WBK, zamykając w ten sposób podium. W przypadku tej oferty możemy dodatkowo liczyć na karencję w spłacie kredytu czy uniknięcie zabezpieczeń lub poręczycieli. Niestety proponowane warunki są dostępne tylko dla najlepszych klientów według banku, ale zarówno stałych, jak i nowych.

Nieco wyższe raty, bo na poziomie 216,03 zł, oferuje Eurobank w tanim kredycie z kontem. Oprocentowanie rzeczywiste to w tym przypadku 11,28 proc., a całkowity koszt należny do spłaty wynosi 12 961 zł. Skorzystanie z kredytu oznacza konieczność posiadania konta w Eurobanku i przelewania na nie wynagrodzenia.

Ostatnie miejsce to pożyczka gotówkowa Banku Millennium, za którą przyjdzie nam płacić 217,91 zł miesięcznie. Całkowita kwota do zapłaty to 13 075 zł przy oprocentowaniu rzeczywistym wynoszącym 11,67 proc. Bank ten chwali się dużą dostępnością kredytu i szybkim podjęciem decyzji kredytowej - nawet w 15 minut.

Emilia Kasińska