Aż trzy miesiące na odstąpienie od kredytu dla firm

2014-10-15 13:51:06

Firmy, które zdecydują się na wzięcie kredytu w Idea Banku, mogą skorzystać z zaskakującej promocji. Otóż, w ciągu 3 miesięcy mają one prawo do oddania pożyczonych środków. Przy tym nie ponoszą żadnych kosztów.

Klienci indywidualni, czyli inaczej klienci detaliczni, zgodnie z przepisami prawa mają 14 dni na odstąpienie od kredytu. W tym czasie mogą oddać pożyczone pieniądze bez ponoszenia żadnych kosztów dodatkowych. W przypadku kredytów dla firm sytuacja jest nieco inna. Jeśli dana firma podpisze umowę kredytową, to nie może od niej odstąpić bez konsekwencji finansowych. Wynika to z faktu, że firmy nie są chronione przez specjalne przepisy tak, jak to jest w przypadku klientów indywidualnych i ustawy o kredycie konsumenckim.

Brak odpowiednich przepisów chroniących firmy oczywiście prowadzi do różnych problemów. Pochopna decyzja o wzięciu kredytu przez przedsiębiorcę może oznaczać dla niego straty finansowe i całkiem sporo wysiłku, aby całą umowę w miarę prędko odkręcić.

W odpowiedzi na te realne trudności Idea Bank postanowił wprowadzić na rynek ofertę pod nazwą „Idea Wolności”. W ramach tej oferty te firmy, które zdecydują się na wzięcie kredytu w Idea Banku, mają aż 3 miesiące na odstąpienie od umowy. Co istotne, Idea Bank nie pobiera żadnych opłat za taką rezygnację. Nie ma więc odsetek, ubezpieczenia, opłaty za udzielenie kredytu lub opłaty za wcześniejszą spłatę. Bank zapewnia, że w ofercie nie ma żadnych kosztów ukrytych.

„Idea Wolności” będzie na początku dotyczyć kredytów niezabezpieczonych. Jeśli chodzi o kredyt obrotowy, to firma może pożyczyć w Idea Banku 50 tys. zł i oddać je bez kosztów po 3 miesiącach. Debet również ma okres rezygnacji na poziomie 3 miesięcy. W przypadku kart kredytowych (do 10 tys. zł limitu) okres rezygnacji to 5 miesięcy.

Propozycja Idea Banku jest pod wieloma względami nowatorska. Jej głównym celem jest przyciągnięcie nowych klientów, oferując jeszcze lepszą jakość obsługi. Kredyty w ramach „Idei Wolności” będą mogli zaciągać klienci, którzy prowadzą firmę od co najmniej 2-3 miesięcy i nie zalegają ze składkami.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam