Bitstar - nowa platforma wymiany cyfrowych walut

2014-10-14 09:15:28

Na polskim rynku pojawiła się nowa giełda walut cyfrowych – Bitstar. Dzięki platformie można bezpiecznie i łatwo kupować bitcoiny i litecoiny po najlepszych rynkowych kursach.

Bitcoin to nazwa najpopularniejszej obecnie kryptowaluty. Jego atutem jest to, że na jego wartość nie ma wpływu żadna centralna administracja, tak jak to ma miejsce w przypadku walut krajowych.

Cyfrowe waluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jest to odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy szukają alternatywnych i nowatorskich rozwiązań finansowych. Bitcoiny mają wielką przyszłość również w Polsce. By jednak tak się stało, niezbędny jest łatwy do nich dostęp, a ten zapewniają internetowe giełdy, takie jak Bitstar.

W praktyce użytkownicy platformy Bitstar mogą operować czterema walutami: euro, złotówkami, bitcoinami i litecoinami. Na platformie można składać zlecenia zakup i sprzedaży bitcoinów i litecoinów, a ceny walut są ustalane na zasadach giełdowych. Cały serwis został zorganizowany tak, aby transakcje przeprowadzane były w sposób wygodny i bezpieczny. Użytkownik otrzymuje mailowe potwierdzenia swojego stanu konta. Środki pieniężne wypłaca się i wpłaca za pomocą przelewów bankowych, a także przelewów natychmiastowych Dotpay. Jeśli chodzi o prowizję serwisu, to jej wysokość jest uzależniona od wielkości transakcji realizowanych w okresie ostatnich 30 dni. Im wyższe transakcje, tym niższa prowizja.

Twórcy platformy Bitstar kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo. W tym celu platforma korzysta z dwustopniowego systemu logowania (hasło i login plus kod generowany przez Google Authenticator). Ponadto normą jest całodobowy monitoring, a także regularne audyty bezpieczeństwa. Bitstar to własne serwery w serwerowniach ATMAN, profesjonalna autoryzacja dostępu do dedykowanych szaf, wyszkolona ochrona, jak również przechowywanie środków klientów (cold wallets) w osobnych lokalizacjach.

Bitstar to nowoczesna giełda cyfrowej waluty, która z całą pewnością sprawi, że stanie się ona dostępniejsza i przez to popularniejsza  w naszym kraju.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam