Kredyt zaciągniesz nawet przez telefon komórkowy

2014-10-22 13:35:33

Usługi mobilne wkroczyły na dobre do instytucji finansowych. Przez komórkę zaciągniesz nawet kredyt.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno telefony komórkowe, jak i Internet zawojowały świat. Nie inaczej jest również w Polsce, gdzie w chwili obecnej statystycznie jest więcej telefonów komórkowych, aniżeli Polaków, a dostęp do Internetu jest prawie w każdym domu. Nie dziwi zatem już nikogo, że z dnia na dzień rośnie liczba usług, z jakich możemy korzystać dzięki popularnej komórce.

Sprawdź też: Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu - które banki go oferują?

Doskonałym przykładem są usługi bankowe. Od niedawna dzięki telefonowi komórkowemu możemy bez większego problemu obsługiwać konto osobiste, zlecać przelewy czy nawet zaciągnąć kredyt gotówkowy. Dzięki mobilnym usługom bankowym, praktycznie bez większego kłopotu możemy też zawnioskować o kartę kredytową lub o limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Zarówno wniosek o limit w koncie, jak i kartę kredytową wyślemy niemal "od ręki". Nieco mniej dostępne mobilnie są wcześniej wspomniane kredyty gotówkowe. Ponieważ dotyczą zwykle wyższych kwot niż standardowy kredyt odnawialny w rachunku osobistym, który zwykle sięga 1-2 tys. zł, wymagają dokładniejszej weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskodawcy. Dlatego też jeszcze nie wszystkie banki wprowadziły do swojego portfolio tego typu usługi.

Warto podkreślić, że wbrew pozorom bezpieczeństwo zawierania i obsługi kredytów przez telefon nie odbiega od standardowego sposobu zawarcia umowy. Potencjalny kredytobiorca jest sprawdzany w bazach dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Informacje podane na wniosku również podlegają standardowej weryfikacji. 

Rosnące zainteresowanie bankowością mobilną i zawieraniem wszelakich umów poprzez telefon komórkowy, wymusza na polskich instytucjach finansowych ciągły rozwój tego typu usług. 

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam