Euronet zmienia interfejs bankomatów

2014-09-26 11:31:16

Początek września przyniósł zmiany w największej sieci niezależnych bankomatów na terenie Polski. Euronet przygotował nową szatę graficzną treści pojawiających się podczas realizacji transakcji w bankomacie. Jest teraz nowocześniej i atrakcyjniej.

Zmiany dotyczące komunikatów w bankomatach Euronetu dotyczą zarówno strony graficznej, jak również kwestii nawigacyjnych i optymalizacyjnych. Z pewnością zauważalne będzie zmniejszenie czasu wyświetlania poszczególnych komunikatów. Dodatkowo wprowadzone zostały piktogramy, które mają przypominać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypłaty środków. Od strony graficznej zmianie uległo znane tło ekranu transakcyjnego. Zamiast niebieskiego tła użytkownicy będą teraz mieli do czynienia z tłem granatowym.

W zmianach wdrażanych w bankomatach Euronetu istotne jest to, że są one wprowadzane fazami. To znaczy, że niektóre bankomaty będą mieć nowy interfejs już na początku września, inne z kolei trochę później. Zakończenie całej akcji modernizacyjnej przewidywane jest na drugą połowę października.

Zmiany mają na celu przede wszystkim podniesienie komfortu korzystania z bankomatów. Priorytetem jest uproszczenie procesu transakcyjnego. Chodzi również o zwiększenie czytelności ekranów, a także zoptymalizowanie procesu korzystania z nich. W tym celu np. na ekranie będą się pojawia informacje przypominające o kolejnych czynnościach, jak choćby podjęciu zadysponowanej gotówki.

Modernizacja bankomatów Euronetu dotyczyć będzie również personalizacji procesów transakcyjnych. W tym przypadku chodzi dokładnie o nową funkcjonalność. Jest ona ukryta pod przyciskiem „Inne usługi”. Tam właściciel karty debetowej znajdzie szereg opcji, które może ustawić dla siebie na stałe. W grę wchodzi ustawienie na stałe języka, a także najczęściej wypłacanej kwoty. Jeśli skorzystamy z tej opcji, to na ekranie transakcyjnym wybrana przez nas kwota będzie się pojawiała w podświetlonej formie zamiast znanego komunikatu „50 PLN bez wydruku”. Wprowadzenie tych nowych funkcjonalności ma na celu przyspieszenie procesu realizowania transakcji.

Zmiany zaproponowane przez Euronet prezentują się bardzo atrakcyjnie. Oprócz nowoczesnego i atrakcyjnego dla oka interfejsu, który wygląda jak rodem z XXI wieku, mamy także nowe funkcje i powiadomienia o bezpieczeństwie. Krótko mówiąc, komfort korzystania z bankomatów został znacznie powiększony.  

Marzena Kazbieruk