Kiedy wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej?

2014-10-10 09:18:25

Ubezpieczenie ochrony prawnej wydaje się być luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych. W rzeczywistości skorzystać z niego może każdy.

Prawo to stały element życia każdego człowieka i wbrew pozorom towarzyszy nam ono na co dzień, nawet w najbardziej przyziemych działaniach, takich jak wykonywanie zakupów czy podróżowanie samochodem. W sytuacji spornej okazuje się, że nieznajomość prawa naprawdę szkodzi, a konsekwencje mogą być naprawdę bolesne. Ubezpieczenie ochrony prawnej rozwiązuje ten problem i pomaga nam funkcjonować z poczuciem bezpieczeństwa i życia zgodnie z ustalonymi normami.

Kiedy wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej? Teoretycznie najlepiej zrobić to możliwie najwcześniej, aby nie narażać się na problemy i wysokie koszty ewentualnych konsultacji prawniczych, nie wspominając już o konieczności zatrudniania adwokata czy pokrywania kosztów postępowań sądowych. Warto też mieć na uwadze fakt, że nie posiadając wsparcia prawnego, w wielu przypadkach przymykamy oko na niektóre okoliczności. Bez posiadania odpowiedniej wiedzy wolimy nie narażać się nikomu, nawet kosztem różnego rodzaju strat. Nabycie polisy mogłoby rozwiązać wiele problemów.

Wykupienie odpowiedniej polisy nie jest dużym wydatkiem i często zamyka się w granicach 20 zł miesięcznie. Owszem, pomoc prawnika nie będzie nam potrzebna regularnie i w każdym miesiącu, jednak nie decydując się na ubezpieczenie, możemy bardzo szybko przekonać się, że nawet jednak lub dwie sytuacje w życiu, kiedy będziemy zmuszeni do wynajęcia adwokata sprawią, że pożałujemy decyzji o rezygnacji z polisy. Koszty usług prawniczych są bowiem wyjątkowo wysokie i mogą skutecznie pogrążyć nasz domowy budżet.

Zakres opieki prawnej w polisie jest niezwykle szeroki i obejmuje nie tylko darmowe konsultacje, ale też wszystkie usługi związane z postępowaniem sądowym, od pokrycia kosztów administracyjnych, po wynagrodzenie adwokata, a nawet notariusza lub tłumacza. Wykupienie polisy gwarantuje nam, że sprawiedliwość zawsze będzie stała po naszej stronie i nie będziemy musieli martwić się o ewentualne oszustwa czy straty wynikające z nieznajomości prawa.

Emilia Kasińska