Top 6 najlepszych kont oszczędnościowych: wrzesień 2014

2014-09-15 12:13:57

Analizujemy, na które konto oszczędnościowe z dostępnych obecnie najlepiej złożyć nadwyżki finansowe we wrześniu, by zarobić jak najwięcej.

We wrześniu klienci mogą wybierać spośród kilku ciekawych i oferujących całkiem spore oprocentowanie kont oszczędnościowych. Przedstawiamy ranking pięciu najbardziej atrakcyjnych propozycji.

Na czele listy znalazł się Bank SMART, a to dzięki rachunkowi oszczędnościowemu SMART Procent. Bank oferuje zainteresowanym bardzo dobre warunki finansowe. Oprocentowanie na koncie sięga aż 4 proc. i w porównaniu do innych propozycji rynkowych wyróżnia się na plus. Dodatkowym atutem rachunku jest również to, że jego posiadacze mogą mieć do niego dostęp w każdym miejscu poprzez specjalną aplikację mobilną. Oczywiście, jak to w życiu bywa, konta oszczędnościowe to nie tylko zalety, ale i pewne wady. W przypadku SMART Procent wadą jest to, że mamy tylko jeden darmowy przelew w miesiącu, a za przelewy zewnętrzne trzeba płacić. Aby posiadać to konto, będzie także konieczne założenie rachunku osobistego w banku.

Tak samo atrakcyjna propozycja, jak wymieniona wyżej, to Konto Oszczędnościowe na nowe środki od Banku Millenium. Oferta zapewnia klientom oprocentowanie rzędu 4 proc. Aby je uzyskać, konieczne będzie założenie rachunku osobistego w banku. Bank Millenium nie wymaga opłat za założenie i prowadzenie tego konta. Co więcej, możemy dopłacać środki do konta w dowolnym momencie. Minusem jest brak opcji przelewów zewnętrznych, a także fakt, iż oprocentowanie 4 proc. obowiązuje tylko przez 122 dni od momentu wykonania pierwszej wpłaty.  

Kolejny produkt to konto BGŻOptima. Tutaj możemy liczyć 3,5 proc. zysku i co najlepsze, nie trzeba obawiać się ograniczeń ani kosztów związanych z przelewami zewnętrznymi. Minusem tego produktu jest tylko to, że BGŻOptima nie ma oddziałów.

Czwarte konto oszczędnościowe, na które warto rzucić okiem w tym miesiącu, to Konto Oszczędnościowe GetinOnline. Nie ma tu żadnych opłat za prowadzenie ani otwarcie rachunku. Co więcej, pierwszy przelew w miesiącu jest dla nas bezpłatny. To konto oferuje 3,5 proc. zysku. Wśród wad należy wymienić konieczność posiadania konta osobistego w banku i brak placówek tej instytucji.

Na koniec warto spojrzeć na ofertę Konta Dobrze Oszczędnościowego BNP Paribas i Konta Oszczędnościowego EKOprofit bossabanku. Oba rachunki zapewniają 3,5 proc. zysku w skali roku, choć BNP Paribas gwarantuje je jedynie przez 3 miesiące. Zaletą tego konta jest możliwość wypłat i dopłat w dowolnym momencie i darmowe przelewy na ROR (dodajmy – obowiązkowy). Zaletami oferty bossabanku są za to brak wymogu posiadania ROR-u, choć bez niego przelewy internetowe z konta oszczędnościowego kosztować będą aż 10 zł, poza pierwszym w miesiącu, który jest darmowy. Dla posiadaczy ROR-ów w banku koszt przelewy zmniejsza się do 5 zł.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam