PayPal otwiera się na bitcoiny

2014-10-22 09:01:06

Bitcoin dopiero od niedawna stabilizuje swój kurs, dzięki czemu jest coraz poważniej traktowany jako alternatywny do walut krajowych środek płatniczy. Świadczy o tym otwarcie się na handel tą walutą przez takiego giganta w świecie płatności online, jakim jest PayPal.

Rynek kryptowalut, będących alternatywnym środkiem płatniczym wobec walut krajowych, w ostatnich latach przeżywał dynamiczny rozwój. Ze względu na niestabilny kurs bitcoin oraz inne kryptowaluty były jednak traktowane raczej jako metoda na szybki zarobek. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać.

Wraz z początkiem września PayPal potwierdził wcześniejsze pogłoski, że bitcoin oficjalnie zostanie wprowadzony do systemu płatności prowadzonego przez PayPal. Początkowo kryptowalutą będą mogli się rozliczać jedynie użytkownicy systemu Braintree, należącego do firmy PayPal, a służącego do akceptacji płatności mobilnych. Z czasem z pewnością dojdzie do rozszerzenia zasięgu akceptacji bitcoina w najpopularniejszym na świecie systemie płatności online.

Wprowadzenie bitcoina do Braintree znacząco ułatwi dokonywanie zakupów klientów firm, które udostępniają możliwość płatności za pomocą aplikacji mobilnych z wdrożonym Braintree. Równie e-waluta skorzysta na tym, ponieważ zyska na wiarygodności, o co nie zawsze było łatwo w przypadku kryptowalut, a dodatkowo rozszerzy swój zasięg o tysiące sklepów mobilnych, które wraz z wdrożeniem płatności bitcoinami, będą mogły udostępnić swoim klientom zdecydowanie łatwiej realizowanie zakupów.

Otwarcie się Braintree na bitcoina to bardzo ważny test dla kryptowaluty, ponieważ operator systemu płatności nie ukrywa, że udany test na ograniczoną skalę pozwoli na wprowadzenie płatności e-walutą dla wszystkich użytkowników PayPala, czyli ponad 150 milionów osób na całym świecie.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam