Gdzie najłatwiej o kredyt dla firmy?

2014-10-08 11:31:40

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na inwestycje oraz zapewnienia finansowania bieżącego, dzięki czemu firma będzie mogła zachować płynność do czasu otrzymania zapłaty od kontrahenta. Wybór oferty finansowania dla firm zależy od potrzeb oraz specyfiki w branży, w jakiej działa firma.

Kredyty dla firm dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: inwestycyjne oraz obrotowe. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z finansowaniem inwestycji mających na przykład powiększyć potencjał produkcyjny firmy lub dostosować firmę do restrykcyjnych wymagań obowiązujących między innymi w branży spożywczej. Szukając optymalnej oferty kredytu inwestycyjnego, warto w pierwszej kolejności przejrzeć oferty banków, które specjalizują się w obsłudze firm: BIZ Banku oraz Idea Banku.

Warto spojrzeć także na oferty dużych banków, które posiadają duże doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Tutaj z pewnością warto wymienić takie banki jak:

  • PKO BP,
  • Pekao SA,
  • BZ WBK,
  • Deutsche Bank,
  • Citibank,
  • BPH.

Idea Bank oferuje małym i średnim przedsiębiorcom kredyt inwestycyjny do 3 milionów złotych przy możliwości 100% finansowania inwestycji. Maksymalna wysokość kredytu oraz warunki umowy będą zależeć w dużej mierze od formy zabezpieczenia. Obecnie Idea Bank dopuszcza trzy formy zabezpieczenia:

  • nieruchomość,
  • ruchomość,
  • cesja praw z kontraktu.

Oczywiście przy wysokich sumach kredytów i ich specyfice dokładne warunki spłaty są negocjowane indywidualnie przy uwzględnieniu wielu czynników, z których jednym z ważniejszych jest forma zabezpieczenia.

Niewielkie oraz rozpoczynające działalność firmy znajdą z pewnością coś dla siebie w ofercie BIZ Banku w zakresie kredytów obrotowych. Limit do 5000 zł można uzyskać bez konieczności przechodzenia żmudnej procedury badania zdolności kredytowej, ponieważ bank stosuje znacznie uproszczone procedury, a niewielki limit można uzyskać już na początku działalności. Kwoty rzędu kilku tysięcy złotych wydają się niewielkie, ale w przypadku firm dopiero rozpoczynających działalność możliwość skorzystania z limity kredytowego choćby niewielkiego może uratować przez utratą płynności finansowej już na starcie swojej przygody z własnym biznesem.

 

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam