Korzystaj z GPS-u w telefonie bez łączenia z Internetem

2014-10-30 14:45:12

Coraz bardziej zaawansowane technologicznie telefony dają nam możliwość korzystania z wielu przydatnych funkcji. Jedną z nich jest nawigacja satelitarna. Co istotne, możemy z niej korzystać nawet wtedy, kiedy nie mamy dostępu do sieci.

Nawigacja satelitarna, czyli popularny GPS, jest coraz częściej wykorzystywana przez posiadaczy telefonów i smartfonów. Jest to bardzo wygodna funkcjonalność. Dlaczego? Ponieważ z pomocą nawigacji możemy szybko zlokalizować swoje miejsce na mapie i odnaleźć punkt docelowy, którego szukamy. Z nawigacji satelitarnej można korzystać na dwa sposoby: w trybie online i w trybie offline.

Większość posiadaczy smartfonów kojarzy nawigację GPS z trybu online. Aby móc z niej korzystać, trzeba mieć oczywiście dostęp do Internetu. Można to zrobić albo przy pomocy naszego operatora i pakietu internetowego u niego posiadanego, albo z pomocą hotspotów WiFi, które można znaleźć w różnych miejscach. GPS online jest wygodny i dzięki WiFi - często darmowy. Niestety nie można go zabrać ze sobą w podróż. Jeśli zaś mamy drogi Internet w sieci komórkowej, to możemy zapłacić bardzo dużo za korzystanie z GPS w podróży.

Alternatywą dla GPS online jest GPS w trybie offline. To rozwiązanie nie wymaga od nas kupowania żadnego dodatkowego urządzenia. Współczesne telefony są przystosowane do funkcjonowania w tym trybie i dają nam takie możliwości. Aby w pełni cieszyć się z nawigacji, np. w podróży, najlepiej jest zakupić aplikację nawigacyjną. Po zapłaceniu za aplikację i mapy instalujemy ją na smartfonie i możemy z niej korzystać. Nie musimy już przejmować się brakiem zasięgu lub kosztami. Mamy stały dostęp do map, a także do namierzania naszego położenia w terenie. Płatne aplikacje tego typu wcale nie są drogie i za niewielką sumę, która z pewnością jest niższa od pakietów internetowych możemy bardzo ułatwić sobie życie. Oprócz aplikacji GPS płatnych na rynku są także darmowe rozwiązania. Jeśli dobrze ich poszukamy w sieci to możemy mieć to szczęście, że będziemy mieć nawigację w każdym miejscu bez konieczności uiszczania opłat.

Jeśli GPS odgrywa istotną rolę w naszym życiu prywatnym lub zawodowym to nie należy myśleć, że jesteśmy niewolnikami Internetu. Możemy z niego korzystać także w trybie offline. Wystarczy do tego odpowiednia aplikacja. Warto tego rozwiązania spróbować.  

Arkadiusz Wojciechowski

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam