Jak wypełnić wniosek kredytowy przez Internet?

2014-09-19 08:55:29

Klienci starający się o kredyty coraz częściej sięgają po oferty dostępne przez Internet, ponieważ tak jest łatwiej, szybciej i taniej.

Oferta kredytów gotówkowych jest bardzo bogata, a konkurencja na rynku coraz silniejsza. Banki starają się, aby promocjami, uproszczonymi procedurami lub niższymi kosztami przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Coraz częściej też w ich ofercie pojawiają się kredyty, które można otrzymać przez Internet. Problem w tym, że nie wszyscy ubiegający się o nie wiedzą, w jaki sposób składa się takie wnioski i jakie są dalsze procedury działania.

Poprawnie wypełniony i wysłany przez Internet wniosek jest podstawą do ubiegania się o kredyt online. Tymczasem wielu osobom sprawia to duże trudności, tym bardziej, jeżeli wcześniej tego nie robili. Trzeba wiedzieć, że nie ma jednego standardowego i uniwersalnego wniosku, ponieważ banki stosują odmienne formularze kredytowe, w których mogą żądać podania różnych informacji. Ale to nie wszystko, bowiem wiele zależy również od rodzaju pożyczki. Generalnie jednak wszystkie banki wymagają od starających się o kredyty klientów przekazania takich informacji jak: dane osobowe, adres, miejsce pracy, staż pracy, zajmowane stanowisko, dane dotyczące konta bankowego oraz spłacanych wcześniej lub aktualnie pożyczek. Od dokładnego wypełnienia wniosku zależeć będzie decyzja o jego rozpatrzeniu oraz przyznaniu kredytu.

Mogą się jednak zdarzyć sytuacja, kiedy będzie potrzebne spotkanie z doradcą kredytowym banku, chociażby po to, by dostarczyć inne wymagane dokumenty. Czasem banki przysyłają wówczas swoich przedstawicieli do domów wnioskodawców, choć nadal jest to raczej usługa rzadko spotykana.

Po zdalnym wypełnieniu interaktywnego formularza, należy przesłać go do banku, który dokładnie go przeanalizuje i podejmie decyzję kredytową. Informację o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku klient może uzyskać na stronie internetowej swojego konta bankowego, natomiast przelanie gotówki odbywa się na wskazany przez konsumenta rachunek bankowy. Warto jeszcze dodać, że w przypadku niektórych banków po pozytywnym zaopiniowaniu przez bank wniosku, do kredytobiorcy w przeciągu kilku najbliższych dni dostarczana jest przez kuriera umowa do podpisania.

Niestety, Internet nie dociera jednak do wszystkich, gdyż nie każdy ma komputer. W tym przypadku nie pozostaje już nic innego, jak tylko udać się do właściwego oddziału banku i złożyć tam wniosek.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam