Czy firma ma szansę na kredyt online bez BIK i KRD?

2014-09-15 12:34:38

Nie ulega wątpliwości, że banki nieco złagodziły swoją politykę kredytową również w stosunku do firm. Czy oznacza to, że firmy mają teraz szanse nawet na kredyty online bez BIK i KRD?

Choć złagodzenie polityki kredytowej w stosunku do firm oznacza, że banki nieco łaskawszym okiem patrzą na granice zdolności kredytowej i w niektórych przypadkach uprościły procedury, to jednak nadal bardzo dokładnie sprawdzają historię kredytową wnioskodawców w BIK-u. Jeżeli okaże się, że firma nie spełnia określonych oczekiwań finansowych banku, to kredytu nie dostanie. A przecież wielu przedsiębiorców znajdujących się w takiej sytuacji stale poszukuje kredytów.

Zwykle firmy dość długo oczekują na decyzje banków w sprawie kredytów, a jak wiadomo, często wiele zależy od szybkich decyzji finansowych. Wówczas kredyt przez Internet, a na dodatek bez sprawdzania w BIK-u oraz BIG-ach, takich jak KRD, byłby naprawdę mile widziany. Niestety żadna firma nie dostanie kredytu w banku bez takiej weryfikacji. Jest to po prostu niemożliwe, takie są bowiem procedury bankowe i wymagania Komisji Nadzoru Finansowego. Ale jeśli przedsiębiorcy wyrażą taką chęć, mogą sięgnąć po kredyty online bez BIK-u w pożyczkowych firmach pozabankowych, które niejako się w takich kredytach specjalizują. Trzeba jednak pamiętać, że coraz mniej jest firm, które w ciemno udzielają kredytów, a poza tym tego rodzaju kredyty są dość drogie. Choćby z tego powodu, że firma pożyczkowa ryzykuje, więc każe sobie za to słono płacić. Nie da się też ukryć, że gdy chodzi o duże kwoty, również dokładnie zweryfikuje sytuację ekonomiczną firmy ubiegającej się o kredyt.

Kryzys powoli mija, ale nie oznacza to, że kłopoty polskich przedsiębiorców już się skończyły. Wprost przeciwnie – nadal każdego tygodnia wiele firm bankrutuje, nadal wiele nie radzi sobie na rynku, więc trudno dziwić się bankom, że są tak ostrożne w udzielaniu kredytów dla firm. Szczególnie dla tych, których historia kredytowa odnotowana przez Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów nie jest najciekawsza. Czy w takiej sytuacji znajdzie się jakiś bank, który zaryzykuje udzielenie kredytu? Z pewnością nie i coraz częściej firmy pozabankowe także wolą się trzymać z daleka od takich klientów. Dlatego najlepiej nie zadłużać się, ale wiadomo, że przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej nie jest to takie proste.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam