Ile kosztuje ubezpieczenie rowerowe?

2014-08-29 15:09:33

Czy po ubezpieczenie rowerowe warto sięgać? Odpowiedź brzmi jednoznacznie – warto. A ile kosztuje w praktyce tego typu polisa?

Ubezpieczenia rowerowe skierowane są w szczególności do osób, które jeżdżą dużo i traktują rower jako podstawowy środek transportu. Takich osób w ostatnim czasie jest coraz więcej, co wynika z faktu, że rowery stały się popularne (szczególnie w miastach), a ich użytkownicy sami dostrzegają fakt, że jest to bezpieczny i zdrowy środek transportu.

Jedną z polis przeznaczonych dla użytkowników jednośladów jest Pomoc Rowerowa, znajdująca się w ofercie Europ Assistance. Jej bardzo dużym atutem jest szeroki zakres ochrony. W ramach umowy możemy liczyć na ubezpieczenie OC w kwocie 10 tys. złotych, a także ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) w kwocie 20 tys. złotych. Polisa zapewnia także ochronę związaną konkretnie z rowerem i odniesionego przez niego zniszczeniami. I tak pokrywa ono koszty naprawy roweru do kwoty 1000 zł. Taka naprawa dotyczy następstw wypadku komunikacyjnego i w okresie ubezpieczenia można liczyć na nią jeden raz. Dodatkowo polisa Pomoc Rowerowa daje ochronę w wysokości 1000 zł w przypadku kradzieży naszego pojazdu. To jednak jeszcze nie wszystko.

W ramach polisy Pomoc Rowerowa od Europ Assistance ubezpieczony może liczyć na pomoc w zakresie wizyty u lekarza specjalisty, transportu medycznego, transportu medycznego oraz rehabilitacji będącej skutkiem wypadku komunikacyjnego. Co więcej, polisa zapewnia ochronę w takim zakresie, jak wizyta pielęgniarki, opieka psychologa oraz implantologia i protetyka.

Ile będzie nas kosztować tak szeroka ochrona ubezpieczeniowa naszego roweru? W ofercie Europ Assistance możemy tę polisę kupić już za 149 zł rocznie. Wydaje się, że nie jest to wygórowana cena, biorąc pod uwagę to, jaką szeroką pomoc zapewnia nam ten produkt. Jeśli więc mamy rower i często nim jeździmy, to nie ma co liczyć na to, że ominą nas jakieś przykrości. Zamiast takiego niepewnego oczekiwania dobrze jest po prostu kupić niedrogą polisę i czuć się bezpiecznie jadąc zarówno do pracy, na piknik czy po prostu rekreacyjnie.

Marzena Kazbieruk