Kasa Stefczyka podlicza zyski: zarobiła już 15 mln zł

2014-09-08 12:57:00

Kasa Stefczyka świętuje triumfy - w pierwszym półroczu 2014 roku zarobiła już 15 milionów złotych. 

Pomimo dużej konkurencji na polskim rynku finansowym, warto odnotować, że w pierwszym półroczu bieżącego, 2014 roku zysk netto Kasy Stefczyka przekroczył magiczną sumę 15 milionów złotych. Pod koniec maja 2014 roku firma zanotowała zysk rzędu 10 milionów złotych. Tak spektakularny sukces finansowy jest niewątpliwie skutkiem dynamicznego rozwoju Kasy Stefczyka, która istnieje i działa na polskim rynku finansowym od ponad dwudziestu lat.

Warto podkreślić, że w Polsce działa ponad 50 różnych Spółdzielczych Kas oszczędnościowo–Kredytowych, w skrócie nazywanych SKOK-ami. Każda z kas ma swój odrębny statut i swoją odrębną politykę finansową.

Kasa Stefczyka jest największym SKOK-iem, który najprężniej i najbardziej dynamicznie rozwija się na polskim rynku finansowym. Na uwagę zasługuje fakt, iż Kasa Stefczyka w znaczący sposób podniosła swój zysk netto nie tylko w porównaniu do roku poprzedniego, lecz nawet do pierwszego kwartału 2014 roku, gdzie zysk wynosił nieco ponad 4 miliony złotych. Tak wysoki zysk netto, który został osiągnięty przez największy w Polsce SKOK, świadczy przede wszystkim o dopasowaniu oferty do potrzeb przeciętnego Polaka, jak i o zaufaniu, jakim cieszy się firma wśród naszych rodaków.

Aktywa Kasy Stefczyka wynoszą w chwili obecnej ponad 7 milionów złotych, a współczynnik wypłacalności firmy utrzymuje się nadal na poziomie przewyższającym normę określoną przez ustawę. Ponadto warto podkreślić, że Kasa Stefczyka jest uważana za jednego z większych płatników podatku CIT, przez co umacnia także swój wizerunek firmy, której przyświeca gospodarczy patriotyzm.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam