Jak działają kredyty gotówkowe od Tesco Finanse?

2014-08-22 09:53:40

Tesco to nie tylko sklep oferujący produkty spożywcze, RTV-AGD czy ogrodnicze. Firma poszerzyła już jakiś czas temu swoje usługi o finanse. W jaki sposób możemy wziąć kredyt gotówkowy w Tesco Finanse?

W tej chwili marka Tesco to nie tylko supermarkety oferujące bogaty wybór produktów spożywczych i nie tylko. Obecnie Tesco to także firma, która świadczy usługi finansowe. Tesco Finanse proponuje swoim klientom kredyty gotówkowe, które posiadają wszelkie oznaki produktu, który może zawojować rynek.

Kredyt gotówkowy w Tesco Finanse możemy wziąć na minimalną kwotę 1000 zł. Maksymalna kwota pożyczki to aż 200 tys. zł. W tym zakresie Tesco Finanse jest więc w stanie zadowolić praktycznie wszystkie typy konsumentów. W przypadku kredytów gotówkowych Tesco proponuje okres kredytowania zaczynający się od 6 miesięcy, a kończący się na 120 miesiącach, czyli 10 latach. Osoby zainteresowane tym produktem muszą posiadać określone źródło dochodu. Firma akceptuje umowy o pracę, emerytury, działalność rolniczą, kontrakty, renty, a także działalność gospodarczą prowadzoną przez osobę fizyczną. Pod uwagę w ocenie zdolności kredytowej klienta brane pod uwagę są równie inne źródła dochodu. Kredytobiorcą w Tesco Finanse stać się może osoba fizyczna, która jest pełnoletnia. Co istotne, o kredyt w tej instytucji mogą aplikować razem dwie osoby, które wcale nie muszą być krewnymi, ani mieszkać w tym samym miejscu.

Sprawdź też: Jak działa karta kredytowa Visa Clubcard od Tesco?

Kredyt gotówkowy w Tesco Finanse możemy uzyskać w bardzo prosty sposób przez Internet. Do tego celu wystarczy złożenie wniosku on-line na stronie internetowej Tesco Finanse. Jak to działa? Na stronie składamy wniosek, po czym wysyłamy go na adres Tesco Finanse. Następnie czekamy na e-mail z potwierdzeniem odbioru wniosku. Kolejny krok to oczekiwanie na telefon od firmy. Podczas rozmowy zostaną ustalone szczegóły oferty, jak również data wizyty kuriera z umową kredytową. Jak już kurier się pojawi, to wystarczy podpisać umowę i przekazać mu wymagane dokumenty. Inną opcją jest złożenie wniosku w oddziale. Na miejscu zostanie spisany wniosek kredytowy, a samą decyzję możemy uzyskać już po kilku minutach.

Tesco Finanse wymaga od wnioskujących przedstawienia takich dokumentów, jak dowód osobisty oraz drugi dokument ze zdjęciem. Tu na przykład możemy wybrać paszport bądź legitymację ubezpieczeniową. Oprócz tego należy przedstawić dokumenty, które potwierdzają nasze dochody (źródło i ich wysokość). W przypadku kredytów przez Internet możemy przekazać tylko kserokopie wymaganych dokumentów.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam