Tanie kredyty na samochód w zasięgu ręki. Wystarczy wiedzieć, jak szukać

2014-09-05 10:47:53

Jeśli chcemy kupić samochód, możemy to zrobić przy pomocy taniego kredytu. Aby znaleźć najkorzystniejszą (czyli najtańszą) ofertę, trzeba jednak umieć szukać.

Sposobów na finansowanie zakupu auta jest kilka. Wielu konsumentom wydaje się, że można to zrobić tylko przy pomocy kredytu samochodowego. Jest to nieprawda, ponieważ możemy kupić auto również przy pomocy kredytu gotówkowego, leasingu czy z pomocą pożyczki hipotecznej. Oczywiście kredyt samochodowy przychodzi nam na myśl zazwyczaj jako pierwsze rozwiązanie – i słusznie. Obecnie banki oferują atrakcyjne kredyty samochodowe na świetnych warunkach. Jeśli zależy nam na sfinansowaniu zakupu w całości kredytem, to nierzadko będzie to najbardziej optymalne rozwiązanie.

Kredytów samochodowych warto szczególnie szukać w bankach dedykowanych poszczególnym markom pojazdów. Tam często możemy liczyć na naprawdę korzystne warunki, które nierzadko będą znacznie przewyższać możliwości, jakie są w stanie zapewnić kredyt w bardziej uniwersalnym banku.

Jeśli zależy nam na niskim oprocentowaniu, to opcją jest jednak pożyczka hipoteczna. Największy atut tego produktu to niska marża. Pod tym względem pożyczka przebija inne formy kredytowania. Należy jednak pamiętać, że ma ona swoje minusy. Wśród nich są skomplikowane i czasochłonne formalności, a także opłaty okołokredytowe. Jeśli jednak mamy czas i nie obawiamy się zabezpieczenia hipotecznego, to możemy śmiało z pomocą tego produktu kupić auto. Taką pożyczkę można wykorzystać także na inne cele, np. na remont mieszkania.

Sfinansować zakup samochodu można nawet przy pomocy limitu w koncie, a także kredytu gotówkowego. Trzeba podkreślić, że ta pierwsza opcja sprawdzi się tylko wtedy, kiedy na pokrycie większości ceny samochodu mamy już zgromadzony kapitał. Limit w ROR może sięgać nawet kilku tysięcy złotych, choć przy wysokich kwotach staje się nieopłacalny, a to ze względu na wysokie oprocentowanie. Kredyt gotówkowy z kolei można wykorzystać dwojako: jako źródło finansowania całego zakupu lub jako finansowanie części wartości auta. Jest to szybkie i sprawne rozwiązanie, które pod tym względem przebija kredyt samochodowy czy pożyczkę hipoteczną. Trzeba jednak być świadomym tego, że taki kredyt wiąże się z większymi kosztami.

Opcji finansowania pojazdów na rynku kredytowym jest co niemiara. Jeśli będziemy dobrze szukać, to z całą pewnością uda nam się znaleźć taki produkt, który zadowoli nas od strony finansowej.

Emilia Kasińska