Na motocykl, quada, jacht, skuter - kredyt samochodowy dobry na wszystko

2014-09-22 14:33:57

Kredyt samochodowy to celowa forma finansowania, której koszty są zdecydowanie niższe niż w przypadku standardowego kredytu gotówkowego. Większość banków oferuje tego typu pożyczki nie tylko na auto, ale również na motocykl czy quada.

Kredyt samochodowy ma bardzo podobną konstrukcję do tradycyjnego kredytu gotówkowego. Różnica polega na wysokości oprocentowania i formie zabezpieczenia. Koszty związane z kredytem samochodowym są zwykle niższe, co wynika z bardziej zaawansowanego zabezpieczenia pożyczanych środków. Większość banków stosuje w tym celu cesję praw z polisy OC i AC. To obliguje kredytobiorcę do zawarcia polisy autocasco. Inną formą zabezpieczenia jest zastaw rejestrowy.

Kredyt samochodowy w Santader Consumer Banku

Kredyt samochodowy w Santader Consumer Banku może być przeznaczony nie tylko na zakup auta. Klienci często posługują się tą formą finansowania w celu zakupu motocykla oraz quada. Warunkiem uzyskania finansowania jest wiek pojazdu. W momencie wzięcia kredytu nie może mieć on więcej niż 7 lat. Bank nie wymaga od klienta uiszczenia wkładu własnego. W praktyce oznacza to, że finansuje 100 procent wartości pojazdu. To, ile klient dostanie gotówki, zależy oczywiście od jego indywidualnej zdolności kredytowej. Maksymalna kwota kredytu to 80 000 złotych, a najdłuższy czas spłaty nie może przekraczać 72 miesięcy. Bank akceptuje wszystkie źródła dochodu.

Kredyt samochodowy w mBanku

Kolejnym bankiem, który kredyt samochodowy z przeznaczeniem na zakup motocyklu, jachtu lub quada, jest mBank. Całokształt wnioskowania o finansowanie odbywać się może zdalnie. Klient, który zdecyduje się na wzięcie kredytu w mBanku dostanie rabat 10 procent na zakup ubezpieczenia. Klient może dostać środki nawet dwa miesiące przed planowanym zakupem pojazdu. Kwota kredytu to od 5000 do 150 000 złotych. Maksymalny czas kredytowania to aż 84 miesiące. mBank nie pobiera prowizji za wcześniejszą całkowitą lub częściową spłatę zobowiązania. Jeżeli nie wiem z której formy kredytu skorzystać możemy oprzeć się na opinii wykwalifikowanego osobistego doradcy kredytowego.

Emilia Kasińska