Millennium Leasing liderem w finansowaniu transportu ciężkiego

2014-09-03 12:20:07

Millennium Leasing ciągle pozostaje liderem rankingu firm finansujących przedsiębiorstwa zajmujące się transportem ciężkim.

Leasing staje się coraz bardziej znaczącym instrumentem finansowania inwestycji wśród przedsiębiorców w Polsce, którzy pozyskane w ten sposób środki wykorzystują najczęściej na zakup różnego rodzaju samochodów oraz powiększenie parku maszynowego. Dane opublikowane niedawno przez Związek Polskiego Leasingu pokazują, że  Millennium Leasing wciąż zajmuje czołowe miejsce wśród firm finansujących branżę transportową. W pierwszym półroczu osiągnął poziom 7,6 proc. udziału w całym rynku leasingowym, co tym samym daje mu czwartą pozycję na rynku leasingodawców.

Od początku tego roku odnotowano bardzo wyraźny wzrost zainteresowania leasingiem jako formą finansowania transportu ciężkiego. Już w pierwszym kwartale Millennium Leasing osiągnął dynamikę wzrostu na poziomie 68 proc., przy 46 proc. wzroście obrotów całej branży leasingowej. Dane z pierwszego półrocza pokazują utrzymującą się wciąż tendencję wzrostową w Millennium, a w przypadku leasingu pojazdów o masie ponad 3,5 tony wzrost aż o 105 proc. przy niemal 37 proc. wzroście ich sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na znaczące wzrosty leasingu, które dotyczą samochodów osobowych oraz ciągników siodłowych lub naczep.

Comperia.pl informuje o pozytywnych zmianach, które nastąpiły w całym sektorze finansującym transport. Wygląda na to, że branża powoli otrząsnęła się po kryzysie, a opublikowane dane wyraźnie pokazują trwałą tendencję wzrostową na rynku. To także dobre informacje dla wszystkich klientów tego segmentu, ponieważ konkurencja na rynku gwarantuje, że warunki finansowania zakupu samochodów ciężarowych, a także osobowych mogą się jeszcze polepszyć. Progres sprzedażowy w tej branży jest bardzo ważny, gdyż większość firm ponosi wysokie koszty i wykonuje olbrzymią pracę marketingowo-reklamową w celu przygotowania interesujących ofert, wyraźnie poprawiających efektywność sprzedaży usług finansowych.

Jak widać, w przypadku Millennium Leasing wszystkie te wzmożone działania przyniosły zamierzone efekty i pozwoliły utrzymać pozycję niekwestionowanego lidera w zakresie instytucji leasingowych finansujących branżę transportową.

Ilona Maciejuk