Diners Club płaci za korzystanie z kart

2014-09-22 12:38:34

Czy można zarobić na wydawaniu pieniędzy? Otóż tak - Diners Club płaci za korzystanie z kart nawet 450 złotych w trzy miesiące.

Choć pula gotówki do zgarnięcia jest dosyć pokaźna, to oczywiście - nie ma nic za darmo. Diners Club wprowadziło dwie nowe promocje, po jednej dla każdego typu klientów. Ci, którzy w okresie od 1 kwietnia do końca czerwca w ogóle nie korzystali z kart DC, muszą wykonać pięć transakcji kartą na kwotę przynajmniej 500 złotych łącznie. Warunek trzeba spełnić przez trzy kolejne miesiące, a więc od sierpnia do października. Za płatności można zgarnąć 100 złotych miesięcznie. Niestety, promocja jest konkursem i pieniądze dostaną tylko ci klienci, którzy nie tylko zgłosili chęć wzięcia udziału w programie, to jeszcze wykażą się odpowiednim refleksem. Jedynie pierwszych 100 osób, które każdego miesiąca spełni warunek otrzyma zwrot.

Dla aktywnych klientów

Promocja dla aktywnie korzystających z kart Diners Club wygląda bardzo podobnie, jednak postawione warunki są nieco zaostrzone. W każdym z trzech miesięcy trzeba dokonać pięciu transakcji na kwotę przynajmniej 1000 złotych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, nagrodę zgarnia pierwsze 100 osób, jednak wynosi ona już 150 złotych miesięcznie. Najbardziej aktywni mogą więc otrzymać aż 450 złotych. Promocja jest bardzo atrakcyjna dla klientów, którzy z karty korzystają aktywnie lub chociażby wiedzą, w jaki sposób z niej korzystać. Warto podkreślić, że karty DC nie są wydawane przez bank, lecz przez prywatną instytucję. Powoduje to, że nie są honorowane wszędzie. Nie wiedząc więc, gdzie da się z nich korzystać, można mieć nie lada problemy. Za przykład można podać chociażby stacje benzynowe - Statoil czy Lukoil nie honorują DC.

Dla młodych

Młodsi użytkownicy kart również znajdą coś dla siebie. Nie tak dawno temu Diners Club oferowało kartę SKI Team, dzięki której można było otrzymać wysokie zniżki na zakup i serwisowanie sprzętu narciarskiego. Dodatkowo w ramach pakietu można było skorzystać z opiewających na wysokie kwoty ubezpieczeń od wypadków, również zagranicą. Warto stale obserwować oferty i promocje firmy.

Nie można zapominać, że karty Diners Club nie są standardowymi kartami kredytowymi. Zupełnie inaczej wygląda spłata zadłużenia, gdzie niestety, wymagane jest pokrycie od razu pełnej kwoty pożyczki, a nie tylko 5 proc., jak w przypadkach większości banków. Choć może Diners Club płaci za korzystanie z kart, to lepiej jest przemyśleć, czy faktycznie może być to opłacalny interes. W przypadku, gdy odsetki przerosną zarobek, może się okazać, że jednak nie jest to optymalne rozwiązanie.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam