Ile zarobisz we wrześniu na koncie oszczędnościowym?

2014-09-02 16:26:28

Konta oszczędnościowe w ciekawy sposób łączą funkcjonalność tradycyjnych ROR-ów z możliwością zarobku, porównywalnego nawet z lokatami. Co dokładnie oferują swoim klientom banki we wrześniu.

Konto oszczędnościowe nigdy nie będzie stanowiło alternatywy dla rachunków osobistych, tak jak nigdy nie zastąpi tradycyjnych lokat bankowych. Mimo to rachunki tego typu czerpią z obu tych rozwiązań, sprytnie łącząc korzyści posiadania jednych i drugich w wygodną całość. Jak sama nazwa wskazuje, są to jednak konta, na których gromadzimy i pomnażamy nasze oszczędności, a więc warto przeanalizować, który bank zaoferuje nam produkt pozwalający zyskać możliwie najwięcej.

We wrześniowym zestawieniu najlepiej wypada konto oszczędnościowe Banku SMART – SMART Procent. Osoby posiadające jednocześnie rachunek ROR w tym banku mogą liczyć na oprocentowanie konta oszczędnościowego na poziomie 4 proc. w skali roku – i to bez żadnego ograniczenia czasowego. Jednocześnie posiadania konta jest darmowe, a klient zyskuje możliwość wykonania jednego przelewu wewnątrz banku bez ponoszenia opłat. W tym przypadku zysk można porównać z najlepszymi lokatami bankowymi dostępnymi obecnie na rynku.

Kolejną ciekawą propozycją jest Konto Oszczędnościowe na nowe środki w Banku Millennium. Klienci posiadający jednocześnie konto 360 stopni mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 4 proc. przez pierwsze 122 dni od dnia wpłacenia nowych środków na konto. Samo prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne, jednak wymaga posiada również konta osobistego w Banku Millennium. Klienci mogą skorzystać również z jednego bezpłatnego przelewu w ciągu każdego miesiąca, a samo konto może zostać otwarte w oddziale, za pośrednictwem Telemillennium lub poprzez Millenet.

Nieco niższe, jednak ciągle wysokie oprocentowanie oferuje również BGŻOptima w koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 3,5 proc. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest tylko dla nowych środków do kwoty 100 000 zł w okresie od 26 sierpnia do 25 listopada 2014 r. Co więcej, klienci chcący założyć konto oszczędnościowe w tej instytucji, nie muszą jednocześnie posiadać lub otwierać rachunku ROR (bo BGŻOptima takowych nie prowadzi). Konto w dalszym ciągu pozostaje też darmowe, tak samo jak darmowe są nieograniczone przelewy zewnętrzne z rachunku.

 

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam